hanny 2

Co si myslíte o silikonových formách na bábovky apod.?

Docela ráda bych si nějakou koupila,protože se mi nechce pořád vymazávat a vysypávat,ale moc jim nevěřím,že se z nich teplem neuvolňují nějaké škodliviny.
Jaký názor na to máte VY?
Děkuji za vaše názory!

Nejlepší odpověď
Agneta

Žádný silikon, a žádný teflon…to bylo dřív, v minulém století, když se ještě nic nevědělo, a těhotné ženy byly rentgenovány…

:D

Další odpovědi
anonym

Manželka je používá a neslyším žádné nadávky, takže budou dobré na pečení! ČOI by už dala echo!

JájsemRaibek

Hele hanny neboj, i tu dokážu 100% připálit, na to jsem odborník. Pak ti dám echo, co z toho v troubě zbylo.
I ten pečící papír mi shořel do buchty :D

briketka10

Nemám žádné zkušenosti se silikonovými
formami na pečení používám varné nádobí
a zapékací misku z keramiky.

Dost lidí používá jen ty silikonové a
moje mamka nedala dopustit na
starou dobrou remosku s hliníkovým
spodkem, který spousta lidí zavrhuje.
A obyčejný pekáče do el. trouby, kterou
já nemám, protože mám malou kuchyň.
Tak jsem si proto koupila tu Sharp MW
s malou Konvekcí.
Mohla bych je taky používat, ale moc jim
nevěřím, uvažuju jen o koupi silikonového
ohebného prkénka na krájení ingrediencí
to se mi moc líbí a nějakého nože 😁

anonym

Neznám a nemám rád silikony v jakémkoliv provedení,jen přírodní formu!
Raději vymažu pekáč a mám klid.
Hanny,ty formičky z umělý hmoty si raději nekupuj a zůstaň u klasiky.
Silikonové výrobky jsou zdraví škodlivé,obsahují olovo a jiné sajrajty.
Není nad pečení v klasických formách po babičkách.
Tady si pročti pátý odkaz,silikonové formy na pečení PDF.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=jsou+zdrav%C3%AD­+ne%C5%A1kodn%C3%A9+si­likonov%C3%A9+for­my+na+pe%C4%8Den%C3%AD

ReHu

Nepoužívám často, ale když použiju, jem spokojena.
Určitě i ve složení od různých výrobců bude rozdíl.

Pročti si pár info.

https://www.go­ogle.cz/search?q=ško­dlivost+siliko­nových+forem&oq=sko­dlivost+sili&aq­s=chrome.2.69i57j0l3­.20190j0j4&cli­ent=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Agneta

barbakan >>> tvoje manželka je ale z vesnice, že…:DDD
a asi ještě v životě nebyla ve městě, že…:DDD
a asi ještě v životě nečetla jedinou knihu, že…:DDD
no asi jako teta ReHu, že…:DDD

anonym

To,co je moderní,nemusí být vždy zdravé,žádný umělotiny,Hanny věř mi.
To raději tu formu na bábovku umeju a dám si stím práci,než abych jedl bábovku z plastu.

Agneta

Já bych řekla, že se z nich teplem uvolňují bisfenoly…jen tak na okraj, ono to barbakana nebude vůbec zajímat, že:DDD

cochee

To bys řekla blbě, Ágnes. Zase se ti práší od klávesnice.

Když už jsi zhnilá gůglit, tak aspoň wikipeduj.

hanny 2

Agneto – a proč ne teflon?

Agneta

Víš jak je to stará předpotopní technologie?
Teflonová pánev jde jen, když nemá jediný škrábanec – jinak vyhodit! Zrovna tak teflonová vrstva na „outdórovém“ oblečení…> totiž pohyby se uvolňují nanolátky(prach), které nadýcháš…takže taková bunda je dobrá jen na výstavu, nebo na věšáku:DDD
Pořiď si keramickou:D