tomas1541

Co si myslíte o recyklaci ?

Vy sami recyklujete ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2047 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
marci1

Ano

Samozřejmě je recyklace v dnešní době velmi důležitá. Odpadů je velmi mnoho a je potřeba je třídit. Papírové obaly jsou velmi velké ( vůči tomu co obsahují ) a třeba plastové láhve je úplná zbytečnost. Třídění papíru a skla je také důležité. Na planetě Zemi je nás moc a potom vyvstává otázka : Kam s ním ? ( odpadem ). :-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Drap

Ne

Běžně nerecykluji, nemám na to technologická zařízení. Recykluji jen bioodpad. Ostatní pečlivě třídím už řadu let.

0 Nominace Nahlásit

ivzez

Ne

Doplňuji:
Nerecykluji – stejně jako všichni, kteří odpověděli "ano".

Třídění odpadů, případně využití zbytků je něco jiného než recyklace.
Myslím, že v domácnostech nikdo nemá zařízení pro recyklaci.

Upravil/a: ivzez

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Samba

Ano

Doplňuji:
Tak já nevim, snad myslíme ty i já stejné ano, tak jestli ty ano, tak já stejné ano :-) Ano recyklaci... U nás na venkově přivezli novou krásnou hnědou (myslím teda že je hnědá) popelnici na bioodpad - šlupky ze zeleniny a ovoce, trávu, je tady už asi měsíc a vevnitř je myslím jen zbloudilej pavouk, sbírat na venkově bioodpad se mi zdá zbytečné, to každý hází králíkům, nebo do kompostu, na hnůj...:-O

Upravil/a: Samba

0 Nominace Nahlásit

Funna

Ano

Doplňuji:
vzhledem k hromadám "bordelu" který po sobě my lidstvo zanecháváme svým dětem a vnoučatům, se snažím recyklovat vše, co jde...naštěstí mám barevné kotejnery pár metrů od domu a doma několik košů na třídění, takže mi to problém nedělá...a kontejnery na to co nemám u nosu (elektro, oblečen) jsou do kilometru, tak to taky není problém a navíc to není častý odpad...prošlé léky nosím do lékárny ...sice mne mrzí, že není ještě něco na kov, hliník, ale občas je zavezu do sběrného dvora...loni nám technické služby "nacpali" i hnědou popelnici na bioodpad (na úkor svozu směsného odpadu), a i když máme kompost, tak recykluju víc i tenhle odpad, protože staré pečivo tenkrát šlo do netříděného...

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

ten který je

Ano

0 Nominace Nahlásit

mosoj

Ano

Ž nás bohužel nezachrání !

0 Nominace Nahlásit

Lamalam

Ne

Nerecykluji, ale poctivě třídím. Překvapuje mě převaha odpovědí "ANO", zajímalo by mě jak to v domácích podmínkách děláte. Dovedu si to představit pouze u bio-odpadu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Vinpe

Třídit by se měly i kovy. Některých městech nejsou kontejnery na kov.
Lidé je hází do směšného komunálního odpadu. Na skládce kovy zreznou, nic z nich nezbyde.
Kovy jdou skoro 100% zrecyklovat.

Pepa25

Hezký příklad špatně (nepřesně) formulované otázky (viz odpovědi Drapa a ivzez) ...

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí