zjentek

Co si myslíte o přístupu lidské rasy k migraci živočichů?

Teď jsem dočetl reference na produkt- ODPUZOVAČ ZVÍŘAT. Ne, že by mě tento produkt na trhu nějak překvapil, není to žádná novinka, jenže tento byl vyjímečný- umí odpudit „vše“, takže od mravenců a svinek, slimáků přes běžně migrující zahradní hlodavce jako křeček či morče, až po kuny, psi a kočky, dravé ptáky, lišky a divoká prasata. A přitom takovýto odpuzovač je naprosto neškodný a šetrný, skoro by se dnes řeklo BIOprodukt, to zní fér, zaručeně odpudí jen ty potulné mravence, hlodavce, psi, ptáky a zvěř, ale ty domácí nechává na pokoji- nechává je být, ty neodpuzuje. Tak to tam deklarovali.
Prohoha, jak si nejvyšší politický představitel nějaký země může VŮBEC MYSLET, že nějakej PLOT snad zabrání migraci nějakýho druhu? Jako možná jó, ale to platí pro ty méně šikovné druhy, jako je vysoká, mývalové a mnoho dalších neohrabaných a mnohem vzácnějších druhů, který si třeba o překážku polámou hnáty, různě se do ní zamotají a zdechnou, nebo tam prostě chcípnou vyčerpáním, protože v cestě je překážka a z5 k vodě je to daleko… jejich chyba, všichni mají být chytrý a mrštný jako opice a nemusejí zdechat u zdi.
Takže prostě chytrej migrační druh nemůže zastavit nějaká zeď, to přeci nejde, ani žádnej plot, i kdyby se jednalo o čínskou plot. Chytrej druh to dříve nebo později sofistikovaně převeze a přeleze, ani nevíš…
A přitom by stačili ODPUZOVAČE! Obyčejné, primitivní, nesmrtící a HLAVNĚ ke svým DOMÁCÍM občanům šetrné (citizen freundly) odpuzovače. Jak prosté. Takové mozky tam v USA mají a to na něco takovýho zkutečně musel přijít až zjentek z odpovědi.cz? To jedině Čech umí vyrobit a patentovat produkt, kterej v celý živočišný říši, bez ohledu na stav „domácí : hosté“, umí škodit jenom hostům a z domácího prostředí je vypudit?
Co si o tom myslíte?
Neměli by se tyto a podobné převratné výrobky dostat více do povědomí i mnohem vyšších instancí či institutů/cí, nežli je nějaká reklamní agentura?
Nemělo by se o těchto objevech více mluvit, aby si získali větší pozornost a tím pádem mnohem širší škálu využití, jako třeba v případě mé myšlenky?
Co kdyby se tento český převratný objev spojil s mou převratnou myšlenkou využití na česko/mexické hranici?
Nepřišel jsem na něco geniálního, aniž bych o tom věděl?
Dokázali byste celý „migrační úsek“ mezi Mexikem a USA zajistit odpuzovači?
Jakým způsobem odpuzování byste na to šli vy?
Díky za všechny solidní odpovědi.

https://relax­.lidovky.cz/ko­nec-jaguaru-v-usa-trumpova-zed-oddeli-samce-od-samic-pdq-/veda.aspx?c=A170119­_114553_ln_ve­da_ele

Foto z vlastního osobního archivu.

@ivzez: Určitě, hned v pondělí je všechny oběhnu.

První tři určitě a pak taky pro jistotu Šarinu, Juru, Vlastu- teho lenocha, Igora a Bohuša, co su tam v zadku, bo o nich vim, i když jim tudyk nevidime do gzichtu…

Na 100% nebudou mít problém, my si důvěřujem, takže zatím to nemaž, bo vy jste toho schopna! (Uf, to zas bude závod…) ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli je fakt v popisu toho zázračného produktu, že odpuzují VŠECHNA zvířata, jenom ta domácí ne, tak to je pěkná blbost na entou, přičemž „n“ se blíží nekonečnu. Ať si zvířata migrují, jak potřebují. Je to taky jejich Země a většina z nich tady byla dřív než člověk. Člověk by neměl proti přírodě bojovat, ale žít s ní.

Další odpovědi
ivzez

Co si myslím o přístupu lidstva k migraci zvířat,
nebo co si myslím o nesmyslech, jako uvedené odpuzovače?

Fotka je z vlastního archivu. Fajn.
Můžete prokázat i souhlas všech osob z fotky ke zveřejnění?

zjentek

Ivzez, k té vaší otázce z odpovědi- samozřejmě si myslete, co chcete ;)

zjentek

Ivzez, dovolíte otázku? Nejste vy ženou dudua?

ivzez

Ne, nejsem.

S těmi obrázky to opravdu není tak jednoduché, jak si tu řada lidí myslí. Každý člověk má právo na soukromí, bez jeho souhlasu jej nesmí nikdo fotografovat ani nahrávat. Samozřejmě nesmí ani fotografie či nahrávky zveřejnit bez předchozího (!!) souhlasu ke zveřejnění.

ivzez

Výjimky – jako zpravodajství apod. – se na vložení fotky do otázky zde nevztahují.