jjj123456789

Co si myslíte o přezouvání/nep­řezouvání návštěv?

Nejlepší odpověď
ten který je

Prý je to takový český fenomén,ale já na tom nevidím nic špatného.
Když si vezmete jak na ulici lidé plivou nebo jak někteří pejskaři po svých čtyřnohých kamarádech neuklidí,tak je to potřebný zvyk.

Další odpovědi
mosoj

Co bych si myslel, prostě jdeš ke mně tak se zuješ. Nemám na posluhovačku.

Doplňuji:
Pokud se již někdo odvolává na cizinu, tak tam se nepřezouvají ani když je bláto.

Mám kamaráda který měl doma na návštěvě Angličany a právě z těchto důvodů byli s manželkou šťastní když konečně odjeli.
Kdyby měl někdo potřebu, přijdu si k němu domů utřít boty do koberce.

Sůwa

U mne se návštěvy nezouvají a až na výjimky je jim to i milé. Zas tak moc návštěv nemám, abych to nezvládala uklidit… 🙂

anonym

U nás je obvyklé (pře)zouvání – jakkoli se tomu skoro všude na světě diví (s výjimkou Japonska).
Já jsem proti zouvání – ale respektuju případné názory hostitele, u ´mne´ se nezouvá (pokud host vysloveně nechce).

marci1

Je zajímavé, že v Česku je obvyklé, že se návštěvy vyzouvají/pře­zouvají. Pokud venku není velké bláto, tak k vyzouvání není důvod . 🙂

iceT

toto si myslím.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-delaji-ostatni-kdyz-si-doma-nezouvaji-boty

zzzzz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zouvate-se-doma

Podobně jsem se nedávno ptala, někdo mi to smazal, ale admin mi ji pak vrátil:-))) Ale dostalo se mi málo odpovědí, kvůli tomu smazání:-(((

Zouvám se, všichni musí, pes dovnitř nesmí, nejsem služka.

Se dívám, že mi ještě odpovídal i Michal:-)))

anonym

Pokud máš dost pantoflí nebo bačkoŕ,at se přezují
je to slušnost,ale někomu smrdě nohy,tak je rád,když to zakryje
Jugar