vas999

Co si myslíte o povinných přijímacích zkoušek od CERMATU?

Tak jsem si na novinky.cz (https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=428411&sI­d=&mId=) přečetl nějaké ,,zajímavé'' informace o přijímačkách od CERMATU. Já osobně si například myslím, že je to pitomost, protože podle mě se podle kvality přijímaček pozná i kvalita gymnázia a na přijímačky pro více škol (např. SCIO testy) se spoléhají pouze slabší školy. Navíc některé školy (jako třeba Menza) jsou přece vytvořené tak, aby se na ně většina světa nedostala. U takových škol jsou takovéhle přijímačky na houby. A tak by mě zajímaly také vaše názory.

Odpovědi
Rokio

SCIO testy jsou úplně nanic, protože jdou velmi těžko naučit. Navíc diskriminují snaživé a pracovité žáky, které příroda talentem moc neobdařila. Takhle je vyšší šance, že se na danou školu dostanou lenoši.

ivzez

Vnímám je úplně stejně jako státní maturity a další
„státní počiny“ → jako další snížení už tak dost nízké laťky.

Rokio se mýlí, testy nikoho nediskriminují.