josefosmy

Co si myslíte o Philadelphském experimentu?

Četl sem, jak se pokus zvrtl a jaké to mělo násladky, myslíte si že to bylo opravdu tak???…Popřípadně neznáte nějaký film/dokument o tomto projektu??? Díky moc

Nejlepší odpověď
ten který je

Jednou se to tu už probíralo a tak by Vás mohl zajímat odkaz.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slyseliste-o-experimentu-philadephia-a-myslite-si-ze-to-je-pravda

Další odpovědi
hanny 2

Našla jsem toto:

Experiment Philadelphia

  • CZ název

Filadelfský experiment

  • CZ název

Napříč časem

  • USA

Philadelphia Experiment, The

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1984, 102 min
Režie:
Stewart Raffill
Hrají:
Michael Paré, Nancy Allen, Michael Currie, Stephen Tobolowsky, Gary Brockette, Glenn Morshower

*
Americké námořnictvo si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže – neviditelnosti. Řada tajných pokusů dostala souhrnný název Filadelfský experiment a vyvrcholila v roce 1943 na bitevní lodi Eldridge. Právě do této chvíle se vrací také americké dobrodružné sci-fi, jehož hlavní hrdinové – námořníci David a Jim se účastní Filadelfského experimentu. Loď skutečně zmizí, ale k údivu vědců se ztratí nejen opticky, ale i fyzicky. David s Jimem v panice skáčou přes zábradlí a opouštějí palubu. Nedopadnou však do vody, ale do roku 1984… (

FOG

Rovnez se tento projekt nazyval „Rainbow“.
Albert Einstein,USS Eldridge-elektromag.pole a mlha.Zkousky „zmizeni“ Objektu,also natocen film – v roce 1984.
Neco o tom nafilmovane je na You Tube.

Zdroj: Wikipedia and Google

Terryle

Věřím, že se armáda o něco podobnýho pokoušela. Možná se jim to i částečně povedlo, ale zvrtlo. Ale když sjem se o to svýho času zajímala víc, dostala jsem se až k fakt fantasmagorickejm „svědectvím“ vojáka, který prý propadl o desítky let dopředu, snad tam prý potkal vlastního bratra, který se ještě nenarodil atd… což mi přijde poněkud na palici.
Ale základ (snaha o zneviditelnění objektů pomocí elektromagnetického pole a následné „poskoky“ v časoprostoru" a následné ničivé účinky na posádku) bych rozhodně jako nesmysl nezavrhovala. Armády maj šílený pokusy skoro v popisu práce.

annas

Slova MUDr. Jiřího Heřta na stránce FyzWeb:
Historie začíná tím, že amatérský astronom, Morris Jessup, vydal v r. 1955 knihu o UFO. S námořním experimentem vůbec nesouvisela. Rok poté dostal Jessup dopis od Carla Allende, který se představil jako svědek zmizení lodi Eldridge, když se plavil jako lodník na obchodní lodi pojmenované A. Faruseth. Ten ho ihned požádal dopisem o další detaily. Allende však odpověděl až po několika měsících, podepsal se jako Carl Allen a slíbil, že detaily sice nezná, ale že je získá v hypnóze. Jessup kontakt se zřejmým psychopatem přerušil. V r. 1957 poslal „Allen“ Úřadu pro námořní výzkum exemplář Jessupovy knihy se spoustou okrajových, značně zmatených poznámek ve třech různých barvách a se spoustou gramatických chyb, ve kterých se opět zmiňoval o případu lodi Eldridge. Pak Allen natrvalo zmizel. Jessup chtěl téma beletristicky zpracovat, jenže nenašel vydavatele a po několika letech spáchal sebevraždu. O kuriózním tématu se dozvěděl autor science fiction literatury Vincent Gaddis a inspirovalo ho v r. 1965 k vydání první knihy o záhadě lodi Eldridge. Následovali další autoři, z nichž největší úspěch měl v r. 1977 J. Berlitz s knihou nazvanou už „Philadephila Experiment – Project Invisibility“. Teprve poté se z případu stala veřejná sensace a impuls k celonárodní diskusi. Objevovaly se další publikace, přidávaly se další podrobnosti a podle této smyšlené události byl natočen v r. 1984 i film. Objevovali se i noví svědci, ale byli vždy odhaleni jako podvodníci. Případ je jasný, jde o krásnou báchorku.

Celý článek pak naleznete na
http://www.sy­sifos.cz/index­.php?id=vypis&sec=1201­891616

Zdroj: http://fyzweb­.cz/odpovedna/in­dex.php?limit_od=185&h­ledat=&obor=