Illines

Co si myslite o OSN?

je to orgazinace ucinna nebo nicemna?Podle mne,tu nema co delat,je to banda spekulijici jen pro penize-Juvenilni justice YUOUTUBE!

Nejlepší odpověď
Bedy

No systém kolektivní bezpečnosti tu stejně asi moc dlouho nevydrží, protože mírové mise OSN jsou k ničemu, končí většinou fiaskem, Rada bezpečnosti je taky k ničemu, protože 5 stálých členů má právo veta a zatím se nikdy nedokázali dohodnout, vždy to někdo zablokoval.
Řada států neplatí členské poplatky, pak se nemůžeme divit, že neumí pořádně zasáhnout v problémových oblastech.
Ale zas díky OSN a silnému NATO je svět klidnější, neválčí se tolik, co by se jinak válčilo. A řada států si taky tolik nedovoluje ikdyž vypadá že jsou až příliš oprsklí a dovolují si.

Díky OSN tu máme UNESCO, které chrání památky a dědictví, díky OSN, resp. WHO se podařilo v Africe zatočit s jednou nemocí (nejsem si jistej konkrétně s kterou, nerad bych tu něco kecal).

Je to těžké říct, jeslti OSN je ničemná nebo užitečná. Jak v čem asi no.

Další odpovědi
anonym

OSN je uznávané fórum, kde se ventiluje nenávist mezi státy. Sir Humphrey

anonym

Zbytečná organizace, která sama osobně nic nezmůže!