kocickaaa

Co si myslíte o odstraňování znamének na chirurgii?

Zajímá mě to, protože si chci nechat odstranit pár znamének, ale bojím se,že z chirurgie tam budu mít červené kaloidní jizvy, aby to nevypadalo jako pupínek. ! bílá by mi nevadila. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Ella

každé znaménko zareaguje jinak – kamarád si nechal odstranit docela velké na krku a má jen malou bílou jizvičku, ale kamarádka si nechávala odstranit uprostřed hrudníku a teď tam má jizvu vypadající jak červený vystouplý pupínek…
Takže tak… nechte si je odstranit když myslíte, ale jak to dopadne není nikdy jisté…

Další odpovědi
iceT

Tady je několik metod na odstranění znamínek,ovšem o jizvičkách se nezmiňují.Kamarádka kdysi dávno tento zákrok podstoupila,tehdy jí znamínko vyřízli,protože ho měla na zádech přímo pod zapínáním podprsenky.Jizvička byla potom malá,asi na 5 stehů,a pochybuji,že dnes je jizvička ještě vidět.
Domnívám se,že k různým metodám se přistupuje podle toho,kde se znamínko nachází.
http://www.od­stranenizname­nek.cz/

Surfinka

ahoj, měla jsem též 2 vcelku velká znaménka – jedno jsem si nechala odstranit chirurgicky a druhé odstranit tzv. intenzivním pulzním světlem (záleží na velikosti znaménka, to co jsem byla na chirurgii bylo fakt velké). V obou případech se jizvička na 99% ztratila. Důležité je co nejdelší dobu po zákroku nevystavovat to místo sluníčku, aby nevznikla pigmentová skvrna. Ani jedno nebolí, jen ošetření puls. světlem trochu zasmrdí 🙂 pozor ale, u ošetření puls světlem nelze ze znaménka po zákroku nechat udělat histologie (pokud byste měla podezření na zhoubné znaménka), takže je nutno ji v případě pochybností udělat před zákrokem. Já osobně jsem byla v Brně na klinice Dermi – odkaz posílám níže.

Zdroj: http://www.der­mi.cz/index.php?pa­ge=kosmetologi­e#clanek-1