Kepler

Co si myslíte o odmítačích a Václavu Klausovi?

Že by se Klaus snažil zneužít situace a vrátit se do politiky? Nemají odmítači všech pět pohromadě, nebo u nich převládla antipatie něčemu se podřizovat? Dokonce odmítání očkování? Nějak mi to hlava nebere. Zatím jsem neslyšel ani jediný argument, který by logicky vysvětlil jejich jednání. Jistě, živnostníkům i jiným padají příjmy, ale stojí to za těch potenciálně desetitisíce mrtvých? To je podle mě sobeckost nejhorší sorty!
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/v-praze-protestovaly-asi-3000-lidi-proti-vladnim-opatrenim/r~921ddb­2e535111eb9d470cc47ab5f1­22/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_con­tent=default&ut­m_term=positi­on-0&utm_campaig­n=Aktualne

Nejlepší odpověď
Schluker

Neni odmitac jako odmitac. O hodnote lidskeho zivota, natoz z nejohrozenejsi skupiny, to jest duchodcu, neminim spekulovat. Nicmene z meho pohledu jsou soucasne zakazy a strategie vlady spatne. Podle meho nazoru by bylo lepsi poskytnout podporu a zvysenou ochranu rizikovym skupinam a ostatni nechat (nejen ekonomicky) zit. Dlouhodoby dopad na ekonomiku a predevsim vzdelavani bude extremni. Nota bene, zachranime par tisic lidi pred virem, aby jich par desitek tosic zemrelo vlivem zhorsene dostupnosti preventivni a pravidelne lecby. To je proste otresne…

Další odpovědi
aliendrone

OK Keplere. chceš argumenty?
Nejdříve tě ale musím uvéš do obrazu, abys pobral souvislosti. Strašlivý Covid JE prostě jen BLBÁ chřipka, víš? Dnes už to nejde nazvat jinak, než tímto termínem. Ano, lidé umírají (to na chřipku také), ale uvaž fakt, že průměrný věk zemřelých coviďáků je 79–80 let! (!!!!!!) Naopak – ve skupině NEJVÍCE postižené opatřeními (do 50let) je prakticky nulová. Je třeba k tomuto faktu zohlednit komorbiditu (kardiovaskulární choroby, nádory atd.), zejména tu „zaslouženou“ (bývalí či aktivní kuřáci. feťáci, alkoholici atd.).

Takže souvislost mezi úmrtím a věkem je prakticky STEJNÁ, jako u chřipky, ne-li markantnější. A s chřipkou nikdo nedělá vofuky. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Covid semele jen ty, kteří by natáhli ráfy tak jako tak, obvykle navíc preferuje ty, kteří se o to nějak „významně zasloužili“ svojí zásluhou. (A POCHOPITELNĚ je genderově moderní jak je dnes zvykem (ve stylu MeToo, kdy si mezi mumiemi vybírá výraznou většinou chlapy!) ;) :D :D

Nicméně jak jsem již zmínil, NEJVÍCE jsou opatřeními postiženi ti, kterých se Covid týká asi stejně, jako chřipka. Jo, namítneš že „každý život má cenu“ atd., blablabla, jenže pokud bude cena za záchranu 80leté mumie destrukce velké části společnosti (která mimochodem vydělává, aby „rizikoví“ měli z čeho žít), je otázkou, zda-li ta cena není příliš velká, když v 80 „na něco“ zemřou +/- pár dní semo tamo TAK JAKO TAK. ;) :) Jo a kdybys nevěřil, tak oficiální statistika MZČR > https://korona­virus.mzcr.cz/pru­merny-vek-zemrelych-pacientu-pozitivnich-na-covid-19-je-79-80-let/

Tolik na úvod a teď k těm argumentům.

  1. Vakcína – ještě před rokem lékaři a spol. věděli o Covidu úplný kulový a dnes – dej se očkovat! Ptám se tě jako chemika (jakkoliv ne bio) – OPRAVDU věříš, že je možné za JEDINÝ ROK dobře/dostatečně prozkoumat zcela neznámou nemoc a její mechanismy, vyvinout vakcínu a DOSTATEČNĚ ji otestovat? Máš alespoň VELKOU (když už ne maximální) jistotu, že dejme tomu za 5–10 let po očkovaní se nedočkají překvapení ve formě "bohužel se nám tenkrát nepodařilo ve spěchu podchytit blablabla… a proto musíte oslepnout, ochrnout, dostat rakovinu či nějaký trvalý hendikep NEBO rovnou zdechnout? (neříkám, že všichni, ale třebas jen každý desátý očkovaný) Máš OPRAVDU tu jistotu? OHROZÍŠ kvůli prakticky již bezcennému, tak jako tak téměř mrtvému zlomku obyvatelstva jeho zbytek? Fakticky? ;) :D :D
  2. Rychlost mutace – už jsme slyšeli a četli od vlády/MZČR mraky keců o tom, jaký „doopravdy“ Covid je (pořád se to mění). Aktuálně se tvrdí, že mutuje takovou rychlostí, že „promořování“ (potažmo získání kolektivní imunity) nezafunguje. Covid s námi bude údajně díky mutacím POŘÁD. Takže – k ČEMU je ta vakcína? Za rok virus bude úplně jiný, vakcína proti němu nefunkční, tudíž CO? Budeme se doblba anticovid očkovat? Podobně, jako se někdo nechává každoročně očkovat proti chřipce? KDO to zaplatí a KDY se tedy rozvolní „opatření“, když virus tak jako tak s námi zůstane? Buď nám někdo DOST kecá, nebo si počíná jako naprostý idiot. Tak či onak – očkování téměř nic dlouhodobě neřeší! Hospody, hotely, divadla a já nwm co všechno také nemohou být zavřeny donekonečna. No, hlavně že se penízky (na dluh!) mohou rozfofrovat a někdo si namastí kapsu. :(
  3. Schluker to již nakousl – není odmítač, jako odmítač. Fakt, že existují degeši co odmítají roušky (a jiná ROZUMNÁ opatření) neznamená, že si vláda počíná dobře. Kritizovat DEBILNÍ vládní počínání/nařízení (spíš NEřízení) NENÍ špatné, naopak je to prospěšné! Tobě přeci NEMUSÍM vysvětlovat, KAM až trpěný a nekontrolovaný debilismus může dojít! (podobnou věc jsem tu nedávno řešil s dudu)

Mohl bych uvádět dál a dál, třeba zamýšlené euroočkovací průkazy – bezprecedentní nástroj k ovládání obyvatelstva. Taktéž ti jistě nemusím vysvětlovat, že možnost zneužití ze strany systému (která tu JE v nebývale velkém potenciálu) = téměř JISTÉ zneužití. VŽDYCKY to tak bylo, když něco šlo zneužít/použít proti lidem, tak se to také UDĚLALO. Nebo snad znáš nějakou vyjímku? Já tedy NE. ;) :)

Tzv. „odmítači“ tedy NEMUSÍ nutně být hajzlíci, právě NAOPAK. A to i přesto, že jsou mezi nimi blbci, kteří by doopravdy zasloužili přes držku (jsou k ničemu a ničemu ani nepomáhají). Věci prostě NEJSOU černobílé.

Co se týká Klause – nesleduji ho, nwm co zase provedl. Neříkej, žes nechal u něj na stole svého zlatého Parkera. ;) :D :D
Nicméně to, že je mi osobně DOST nesympatický (přijde mi jako buzík, fakticky), tak mu MUSÍM přiznat formát i rozhled. A i když se s ním v určitých směrech značně rozcházím, považuji za rozumné si přinejmenším vyslechnout co pindá. V mnoha věcech měl totiž pravdu, to se musí objektivně přiznat. ;) :D

Alesh

Tohle si pusť a třeba uvidíš celou tu věc i trochu jinak, neříkám, že naopak. Jen je potřeba vnímat i to, co neříká ten hlavní proud.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QlMIQD8b-rM

Mc Merkurion

… ač s nima nesouhlasim, nedivim se jim … dnešní situace a stav, některá opatření (naříklad ohledně lyžování) jsou opravdu na palici a mimo chápání … mně se to kecá, jelikož se mně ty opatření nijak moc nedotkla, ale vím, že mnoha lidí jo …

Ametyst

Václav Klaus je v názorech konzistentní. Nad politikou v ČR už zlomil hůl, protože ví, že to tady nemá řešení. Proto také před léty podporoval německou AfD jako novoučkou politickou stranu, protože je chytrý a ví, že naše politika se peče v Německu. Jak někde prohlásil – Když si Merkelová kýchne, v ČR už máme chřipku. 🙂

led

""Dokonce odmítání očkování? Nějak mi to hlava nebere. Zatím jsem neslyšel ani jediný argument, který by logicky vysvětlil jejich jednání."

Akosi pri „Odmietačoch“ vakcín médiá a politici „zabúdajú“ na nemalú skupinu ľudí, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu, dokonca nesmú(!) byť očkovaní. Nielenže týchto ľudí vďaka „mienkotvorným“ verejnosť zaraďuje medzi „odmietačov,“ robia z nich nepriateľov ľudstva, ľudí tej najhoršej kategórie a ako „vakcinári“ odmietajú priznať, že týchto ľudí nemožno vylúčiť zo spoločnosti. Nestačí len úzky pohľad, ale treba aj širší rozhľad.
Je to ako pri vjazde na križovatku (aj my sme dnes na križovatke života), nestačí pozrieť len vľavo, ale musím pozrieť aj na ostatné príjazdové cesty aj prechody pre chodcov, čo keď tam je chodec s bielou paličkou…

K exprezidentovi Klausovi sa nebudem vyjadrovať.

Pepa25

No, vezměme si fakta:

  1. epidemie vrcholí (objektivně – největší počet aktuálně nemocných)
  2. oblast služeb je v háji (objektivně – všechno je zavřeno)
  3. máme neschopnou vládu, která nazývá lockdownem, co lockdown není, prohospodařila veškerý kredit, řeší pitomosti místo důležitých věcí
  4. nikdo neví co přesně bude, protože i pro odborníky je to nová situace a nejednotné hlasy jen lidi matou
  5. ani v zahraničí není jasný pozitivní příklad

Pokud z toho vyplyne, že lidé jsou zmatení, tak je to ještě slabý závěr. Lidé magoří. No a někteří mají dlouhodobě sklony vidět za vším konspirace, jiní se chtějí konečně politicky prosadit, jiní si jen potřebují nahlas zanadávat …

ten který je

Odmítači čeho?Roušek,vlád­ních opatření,vakcinace nebo stát se občany druhé kategorie při odmítnutí nechat se očkovat?Tady je veliký malér že není vedena diskuze mezi odborníky,která by vedla k nějakému smyslplnému výsledku.Co třeba zabývat se levným a možná účinným lékem isoprinosine?Obávám se,že hlavní slovo mají obří zahraniční farmaceutické firmy a že za vším stojí astronomický zisk těchto společností.ČT je jejich propagátorem a kdo má jiný názor tak nemá v ČT co pohledávat a je očerněn.Potom se ovšem naskýtá otázka,jaký je rozdíl mezi dnešní ČT a Československou televizí pod vedením soudruha Zelenky.Mám takový pocit že demokracie šla do háje a doplatíme na to všichni.

dubraro

Odmítači (míněno očkování) mají pro svůj postoj racionální důvody, například neznámé vedlejší a dlouhodobé účinky vakcíny. Zřejmě si to vyhodnotili pro sebe jako větší riziko, než samotný Covid. Nesouhlasím s nimi, ale neupírám jim právo na jejich postoj.
Václav Klaus je velmi dobře informovaný, zkušený a samostatně myslící člověk. Jeho názor má smysl brát v úvahu.

Tabea

Mrzí mě to, ale škoda, že vláda dlouhodobě odmítá přijmout sebereflexi nebo sebekritiku. Je otázkou, jak by vypadala čísla bez opatření. To je opravdu otázka.

JežíšKristus

Odmítači roušek a nařízení jsou jen uplakánci, co se vyžadují pozornosti.
Na náhrady podnikatelům dostala ČR peníze od EU, takže v tom není problém (pokud peníze neskončí v ANOfertu). Roušky a očkování používáme už po desetiletí, takže v tom taky nevidím problém.
Klaus je notorický troll. Klimatická změna je jasně popsaná vědeckými argumenty. Jeho názory jsou jak za krále klacka.

GM

O Václavu Klausovi st. si myslím, že upadl na hlavu, od té doby, kdy pálil roušku na Národní třídě!

MichaelOffic

Že už je starý a měl by jít do důchodu, a jelikož v jeho věku lidé často dělají nesmysly tak ty jeho psi kusy co dělá, považuji jen za následky stáří a pocitem osamění když zklamal spoustu lidi.

Jinak bych chápal kdyby se protestovalo za otevření papírnictví, zahrad, zámků, lyžařských středisek, čehokoliv kde se da redukovat počet lidí. Ale při aktuální situaci ti lidi protestují ale proti nesprávným věcem..

paul1

Také jsem se díval a četl o protestech na Staromáku a poslouchal některé duchaplné bláboly, které jsou ale úplně mimo realitu. U Klause – kdysi dávno jsem si myslel, že je to chytrý člověk , ale s odstupem času vidím, že je jen samolibý vychytralý a ješitný .
Možná to vše dělá jako negativní reklamu, ta prý také zabírá. Špatné ale je, že lidé s takovými názory ovlivní svou „autoritou“ myšlení těch méně rozhleděných a dopadá to potom tak, že lidé bez roušek, namačkaní jako sardinky vytvoří ideální prostředí pro šíření koronaviru a potom to roznesou po svých domácnostech a jinde. A odmítání očkování – už jsem viděl pár takových frajerů, kteří za pár dní zkrotli, protože onemocněli také. Možná, že kdyby lidé důsledně dodržovali hygienu a ROR, tak by ani nebylo plošné očkování zapotřebí. A ještě – moc se mi líbila ta dívka s nápisem SVOBODU na prsou. Vypadá to ale spíš tak, že tím myslela svobodu pro svoje odhalené poprsí. 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone, treba si uvedomiť že
1 – informácie v médiách o príčine smrti zomrelých nakazených Covid19 sú prevažne skreslené.
Je významový rozdiel medzi slovami „zomrel na Covid“ a „zomrel s Covidom“.
„Zomrel na Covid“ – priama príčina smrti bol covid
„Zomrel s covidom“ – príčina smrti XY bola podmienená okrem iných ochorení, aj oslabením organizmu následkom nakazenia Covidom

2 – Mnohí, hlavne tí 65+ majú tak oslabený organizmus, že stačí už málo na zhoršenie zdravotného stavu. Ľudovo povedané, už len slovo Covid 19 u nich privodí myšlienku na smrť

led

doplnenie „aliendrone, treba si uvedomiť že“
teraz to zjednoduším na vplyv Covid 19 na môj organizmus:
V poslednom čase začínam priberať na Covid… je to nepresné. Pretože „priama príčina priberania je nedostatok fyzického pohybu vonku vzhľadom na vládou nariadené zníženie mobility obyvateľstva pre zamedzenie šírenia Covidu“. Takže neplatí, aj keď to tak krásne mediálne znie „Led pribrala na Covid“

A ako ste sa zaguľatili vy? Tiež na Covid?

Kepler

alien: on ten koronavirus není tak úplně neznámý, z dřívějška známe podobné předchůdce, které způsobovaly nemoci jako SARS a MERS. Možná proto se vykcínu podařilo vyvinout. poměrně rychle. Dále si myslím, že ta vakcína je účinná i na jeho mutace. Začalo se na ní pracovat, kdy ty mutace ještě nebyly a přesto je účinná. Jo to pouhá mutace, nikoliv jiný virus. Samozřejmě že se mohou projevit i nějaké vedlejší účinky, ale pořád je to lepší než smrt. V dějinách farmacie se později prokázaly dříve neznámé vedlejší účinky, ale nejsou to moc časté případy.
No a ta vládní nařízení: souhlasím, že některá jsou debilní, ale opět – lepší mít aspoň něco, než nedělat nic. V první vlně, kdy byli lidi ještě disciplinovaní, to přineslo dobré výsledky.

aliendrone

Kepler>>> No s tou mutací asi takhle. Opice mají až na cca 3% stejnou DNA jako lidé. Chceš tvrdit, že třeba šimpanz a člověk je vlastně TOTÉŽ?
Pochop, že u něčaho tak pidiaturního, jako je virus i maličká změna mívá kolosální důsledky. To můžeš říci, že plané neštovice (prodělal skoro každý) a černé neštovice (variola – „metla lidstva“) jsou TAKÉ DOST podobné (a budeš mít pravdu). Jenže JSOU u nic „drobné rozdíly“, to přeci víš. Hele, jiné srovnání – když hodíš vrchovatou lžíci soli do moře, tak jeho salinitu o moc nezměníš. Když tutéž lžíci soli hodíš do talíře s polévkou, rozdíl URČITĚ poznáš, chápeš?

Vakcína NEMŮŽe být účinná na jeho mutace, pokud virus mutuje takovým tempem, že promoření populace je vyloučené. (tedy podle toho, co teď melou za moudré pindy o promořování). Buď máš dlouhodobě účinnou vakcínu s možností promoření nebo nemáš ani jedno, tedy resp. máš krátkodobě/omezeně funkční vakcínu s (logickou) nemožností promoření. :)

Tvrzení, že lepší je „dělat něco, nežli nic“ je častý rádobyargument, ale vůbec na danou situaci nepasuje. Pokud bych ho totiž měl brát v plném významu (potažmo si počínat podobně jako vláda), tak při zlomené noze JE LEPŠÍ si vypíchnout oči (dělat „něco“), než nedělat nic. kapišto? ;) :D :D

Výsledky 1. vlny jsou VELICE diskutabilní a moc toho o nich nevíme. Tedy s vyjímkou očividného faktu, že NEBYLY takové, jak se prezentovalo. ;) :D :D

Dochy

pravé neštovice a plané neštovice způsobují nejen odlišné viry, ale viry náležející do zcela jiných kmenů. Společné mají víceméně jen to že to jsou způsobeny viry a že jejich viditelným projevem jsou pupínky. Tolik k těm drobným rozdílům 😉

Vakcína může být účinná na mutace, protože podle toho co vím „neemuluje“ celý virus, ale jen některé jeho povrchové struktury. Navíc několik různých struktur. Takže i kdyby se změnila podoba jedné z nich, je slušná šance že vir bude zachycen podle té druhé.

aliendrone

Dochy>>> Ano, taxonomicky jde o zcela odlišné viry, měl jsem zvolit lepší příklad. Bral jsem to „virus jako virus“, teprve slepice je „něco jiného“. To samozřejmě nemění nic na faktu, že jde o 2 RŮZNÉ druhy, navíc taxonomicky vzdálené. :)

Zato k druhému odstavci (vysvětlení principu vakcíny) mám výhrady. Pokud by něco takového bylo možné (s ohledem na aktuálně deklarovanou rychlost mutace), tak CO pak brání ve vytvoření trvalé vakcíny na CHŘIPKU? ;) :)

Nejsem biolog, nechám to koňovi, i když mi to smrdí, každopádně mé námitky mají těžiště v otestování – možných dlouhodobých účincích. Navíc – vysvětli PROČ PLOŠNÉ očkování? Proč ne jen u těch rizikových, kteří to potřebují? Lidé do 50 let vakcínu NEPOTŘEBUJÍ, přesto by se MĚLI očkovat? OK, až budou na hranici rizikové skupiny (mumie), ať si dělají co chtějí. Pro mě za mě ať si třeba píchnou fenol. Očkovat se vakcínou ušitou TAK horkou jehlou by si normální člověk, který ji NEPOTŘEBUJE měl nechat POŘÁDNĚ projít hlavou, nemyslíš? :)

Dochy

„ak CO pak brání ve vytvoření trvalé vakcíny na CHŘIPKU?“ – nevím, nejsem „virolog“.

„ysvětli PROČ PLOŠNÉ očkování?“ – protože účinnost očkování má být někde mezi 50–70% Takže při naočkování seniorů jich zachrání řekněme 80%. Šance je jedině proočkovat všechny a doufat že se tím zpomalí a potlačí epidemie jako taková v celé populaci. Pokud bez očkování a bez protiepidemio­logických opatření máme index šíření řekněme 1.5 pak při naočkování 80% populace vakcínou s 80% účinností snížíme index šíření na 0,96. Se zachováním protiepi opatření bychom se mohli mohli dostat na index šíření cca 0,6…

Dochy

„má být někde mezi 50–70%“ co jsem to napsal? mezi 70 a 90…

aliendrone

Dochy>>> Přemýšlím, přemýšlím… NECHÁPU. Objasni PLS, když proočkuješ seniory (tedy je učiníš imunními vůči Covid), PŘESTO jich 20% NAVZDORY očkování zemře? :o :o :o
Ta vakcína je čím dál tím více zajímavější, asi si budu muset o ní vyhledat nějaké podrobnosti. Zachrání životy těm, kteří na Covid tak jako tak neumřou a těm, kterým smrt hrozí ne? No to mi hlava nebere. Možná „nemám den“, zkus trochu polopatičtěji vysvětlit ten zázrak. ;) :D :D

Dochy

Chybné vyjádření, sorry, cca 80% ochrání před nákazou. Pořád 20% z těch co by se nakazilo bez očkování se nakazí i s očkováním, protože infekce se dál bude šířit. (a s ohledem na přijatá další opatření se jen bude šířit rychleji či pomaleji).

Pokud se naočkují všichni, nebo alespoň výrazná většina, pak se infekce nedokáže šířit a pomalu (v ideálním případě rychle) zeslábne a třeba bude i vymýcena.

Pokud naočkujeme jen seniory, infekce nakonec projde přes většinu populace a „otestuje“ i většinu těch očkovaných seniorů z nichž se cca 20% nakazí a velká část z nich pak zemře.

aliendrone

Dochy>>> Ok, takže resumé.
Kvůli ZLOMKU obyvatelstva TAK JAKO TAK na odpis, které umře i při zhoršených biopředpovědích počasí, když už ne na „pokročilou mumióznost“ (a především díky komorbiditě) budeme ekonomicky likvidovat a ruinovat užitečnější jedince. A nejen to, budeme HAZARDOVAT s jejich zdravím/životy nějakou (podle mne – viz má argumentace) pofidérní vakcínou.

WOW – zachráníme pár tisíc „živých mrtvol“. Možná na pár měsíců, ale třeba jen týdnů. NEBO jen DNÍ. Zruinujeme statisíce lidí (nejde jen přímé „postižené opatřeními“, ale i jejich rodiny), kteří NAVÍC generují prachy, aby „živé mrtvoly“ měly z čeho žít. A to za situace, kdy se jich problém v podstatě NETÝKÁ, ale co už, „mezigenerační solidarita“. ;) :D :D

No dobře, každý máme jiný názor, tohle se dá obtížně kalkulovat. Ale…
Nejde o tebe, mě atd. Pamatuji kydy „zbavte se kotlů/plynu, pořiďte přímotopy/el.boj­lery – elektrika bude levná, dostanete i dotaci“ – a JAK si pak prosťáčci, kteří naletěli drbali hlavu. Pamatuji kydy, kdy se tvrdilo, že „bankovní krize v USA se nás nijak netýká a nedotkne, žádný strach“, pamatuji TOLIK keců…

Vem v úvahu i různé kryptokonspirační teorie (u nichž se nakonec ukázalo, že jsou pravdivé), vem v úvahu i obyčenjou lidskou chybu/omyl, vem v úvahu i tak běžnou lidskou blbost a hamižnost. Takže se tě ptám – NECHÁŠ očkovat své děti, když to nepotřebují? ;) :)

Dochy

Mno… Víš… Ono to starat se o slabší je víceméně základem celé naší civilizace. Bez toho bychom také asi neměli šanci se prosadit proti mamutům, šavlozubým tygrům apod.

Co se „budeme ekonomicky likvidovat a ruinovat užitečnější jedince.“ týče – stále nevíme co bude dělat Covid dlouhodobě. Je možné, že většina lidí ho chytí jednou a pak bude v pohodě a také je možné že se nemoc i u jinak zdravých mladých bude co dva roky opakovat a po 3–4 absolvováních Covidu budou kvůli kumulujícím se následkům i ti nejzdatnější jen slintajícími invalidy

Kepler

Doufal jsem v nějaký ten logický argument, ale jak se zdá: kde nic, tu nic…

Alesh

Tak si pusť aspoň tuto pasáž… https://youtu­.be/QlMIQD8b-rM?t=1770

Kepler

Ametyst: naše politika se peče v Německu? To snad nemyslíš vážně?! Co naše odmítání imigrantů? A Visegrádská čtyřka? Na nátlak Německa i EU jsme nepodlehli, pokud vím. Na Německu jsme závislý jen ekonomicky.

Ametyst

Pokud se člověk nezajímá o politiku blíž, ale jen okrajově, a stačí mu ČT, která neinformuje, ale převychovává a formuje Nového Evropského Člověka, tak mu podstata uniká. Stačí si najít informaci, kolik milionů eur zaplatila Eu masmediím tzv. „proti dezinformacím“, jinými slovy na podporu toho, o čem píšu.

Kepler

Fakta jsou fakta, na propagandu kašlu. U nás máme jen minimum imigrantů, zatím co Němci se z nich brzy pos… a mají tam teroristické útoky, znásilnění, darmožrouty co pracovat nebudou, ale miliardových sociálních dávek jim zřejmě stačí. Opravdu to Merkelová takto chtěla?

led

Kepler odložte na chvíľu hvezdársky ďalekohľad a skúste sa pozrieť vlastnými očami.

Pepa25

Ametyst neřešte, z ní dostanete jen prázdné floskule o zlé EU atd.