VaclavZeman

Co si myslíte o obřízce?

Zajímá mě váš soukromý názor.

Mně před rokem tuto židovskou věc provedli. No co, někdo se směje, ale až mu bude taky padesát, tak to všechno přijde taky. Nejen toto, ale bolest zad, krční páteře, budete tloustnout atd.

Zajímavé je, že na západě obřízku má skoro devadesát procent. To si myslím, že u nás je to naopak.

Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslíš si to dobře. Ha západě to berou trochu jinak. Jsou přesvědčeni, že pro sport a podobně to je výhodné. Osobně o tom silně pochybuji. Pokud to někdo nepotřebuje ze zdravotních, nebo náboženských důvodům tak to považuji za zbytečné. Proč zbůhdarma týrat své tělo?

Další odpovědi
aliendrone

Důvěřuji přírodě. To máš stejné jako se slepým střevem. Chytrolíni kdysi také tvrdili, že je to „zbytečnost“, která MŮŽE způsobit neplechu až takovou, že se dá na ni chcípnout (pokud není provedena operace, což je pravda).
No a DNES se od „preventivních“ operací slepáku prakticky upustilo, protože jsme „o něco chytřejší“ a víme, že apendix má důležitou roli v lidské imunitě a chrání tě před nemocemi.

Hele, padesát mi už bylo a mohu zodpovědně konstatovat, že předkožka je snad to jediné, s čím NEMÁM problémy. O co by jako mělo jít? 😉

BTW – NEVĚŘÍM, že 90% chlapů na západě má obřízku, pokud tím „skoro“ nemyslíš třeba 15%. 😉 😁

Filip84

Circumcision má, z medicinálního hlediska, jediné opodstatnění, totiž, trpí-li pacient fimosou, což znamená, že předkožku nemůže přetáhnout přes žalud při ztopořeném penisu.

Je to drobný chirurgický zákrok, ale jako každý chirurgický zákrok nese svá risika.

Nejsem zastáncem jakýchkoli chirurgických zákroků, nejsou-li potřebné lege artis.

Mravenec

Já ji nemám.

Roman71

Před naším letopočtem v židovském národu (před příchodem Ježíše na Zem) byla obřízka provedena 7 den po narození dítěti mužského pohlaví. Tehdy to byla součást zákona. V současnosti již, kromě historie, nemá žádný význam.

Ps: Padesát už mi bylo 😉

zjentek

Tohle je maximálně nakokot, Václave, je to nakokot.

Hej co myslíš tím „na západě“? Neprovokuj, víš že podle Fialy a jemu podobných jsme ve válce s Ruskem takže ti doporučuji srovnat si laskavě ty světové strany. Děkuju.

Hm, tak jestli obřízku má 90% populace „na západě“, tak péčko tam potom točí asi těch zbylých deset, bo jsem tam ještě neviděl obřezanou ani buchtu, ani fógla a že jsem z profesionálních důvodů pravidelným celoživotním návštěvníkem tohoto kina, o tom už snad není žádných pochyb.

Co na to ta z obrázku, Václave, je s tím v pohodě? (((;

Spartaboy

Je to blbost to dělat. U malých mimin bych to povolil jen kdyby to to mimino chtělo a souhlasilo s tím což je nesmysl. Takže bych to zakázal a dával tresty odnětí svobody kdo to provede. Ženská obřízka je jako useknout obě ruce a mužská je jako když usekneš prst na noze a budeš tvrdit že chodit se přece dá i bez prstu. A měla by se hlavně v některých zemích začít vysílat v TV reklama propagující neobřezanost.

VaclavZeman

Zjenteku, zatím žádný problém. 😄 Ale ačkoliv mám možností na rande spousta, málokdy mám čas a vždy na poslední chvíli akce stornuju. A navíc ty, co na mě zbydou, tak ty zrovna obřízku neřeší. Ale na padesát je to dobrý.

A jinak co se týká hezkých obrázků, tak se vyhýbám těm, kde jsou mužské části těla… Takže nevím… 😄 😶

Filip84

aliendrone:

Apendicitis: to zní, to se může dát na visitky!
Apendicitis, jestli pak někdo v Tvý rodině měl apendicitis!?
Ale, Ignác, taky proto jsem si Tě vzala, že jsi z lepší rodiny!
(Načeradec, král kibiců – 1932)

Ona postranní nemoc, jak se apendicitis ve středověku obvykle nazývala, se opravdu, s největší pravděpodobností, začala vůbec operovat někdy ve 12. století, a asi opravdu se k nám dostala příslušná anatomická znalost a postup operace od musulmanů z Persie, jak ztvárnil film Der Medicus (2013).

Pepa25

Informace, že „na Západě obřízku má skoro devadesát procent“ je přehnaná. V USA se uvádí až 75% – 80%, ale jinde jsou čísla podstatně nižší, viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Prevalence_of_cir­cumcision

VaclavZeman

Já to četl někde na webu. Ale děkuju za doplnění.