Co si myslíte o nově objevené planetě? myslíte si že je na ní život?

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/358016-vedci-nasli-planety-dosud-nejpodobnejsi-zemi.html

Nejlepší odpověď
STUDENTKAEVA

No i kdyby byla bude se to zkoumat spoustu let a my už se to asi nedozvíme..

Další odpovědi
Drap

Ta vzdálenost je příliš veliká a naše technologie neumožní podrobnější průzkum. Z toho plyne že mnoho dalších let půjde pouze o dohady a teorie. Jáká je skutečnost se zřejmě nikdo z nás nedozví

Quimby

objevených planet mimo naší soustavu je už přes tisíc. Myslím, že je slušná šance, že někdě něco může žít. Určitě ne lidi, ale mikroorganismy by mohli.

setapouch

Vesmír je celkem prostorný, o kus větší, než naše náves, tipuju. Je v něm přes 100 miliard galaxií. Jen v té naší je více než 200 miliard hvězd („Sluncí“). Na Zemi se život vyvíjel zhruba čtyři miliardy let. Jaká je asi šance, že narazíme zrovna na planetu, kde se vyvinul inteligentní život, který dokážeme odhalit? (Na vysvětlenou, k čemu by nám byly bakterie, ze kterých se inteligentní život vyvine po zániku Země? A dokázali bychom poznat život na jiné bázi? Např. to, co budeme považovat za horstvo, může být ve skutečnosti živý organismus, ovšem s tak silnou „pokožkou“ a tak pomalu se projevující, že to nepoznáme.)