Stříbrný

Co si myslíte o nápadu, že by letošní maturanti měli dostat maturitní zkoušku zadarmo jen na základě předchozích známek?

Nejlepší odpověď

Ano, úroveň maturit není kdovíjaká a většina studentů by tak jako tak prošla, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že se jedná pouze o formalitu. Studenti mohou bez maturity přijít o svůj první zážitek intenzivního a dlouhodobého učení a s tím spojeného tlaku, stresu (kdy mají šanci si vypracovat vlastní individuální strategie učení, "naučit se učit se", vytvořit si účinné strategie vyrovnávání se s probíhajícím stresem, najít v sobě motivaci, ...). Pro někoho může maturita sloužit i jako jakýsi "rituál dospělosti".
Tohle všechno bude pak podle mě studentům velmi scházet na VŠ, kde první zkouškové pro ně bude (v porovnání s běžnými testy a zkoušeními na SŠ) velice náročnou zkušeností. Přechod mezi střední a vysokou školou bude příliš velká změna bez "mezikroku" ve formě maturity, s níž by byla změna více pozvolná.

Další odpovědi:

Jak to myslíš zadarmo? To jako že jsme ty 4 roky nemuseli chodit do školy a hlídat si známky? Já myslím, že je to adekvátní řešení. Ani předchozí ročníky nikdo nenutil maturovat za stavu zavřených škol, za vyhlášené nouzi České republiky a za celorepublikové karantény.

Zlatý

Myslím, že je to dobrý nápad. Maturita je stejně jen jakési slavnostní zakončení a o znalostech mnoho nevypovídá.
Ostatně úroveň dnešních středních škol je tak chabá, že pro praktický život je to už málo významný dokument.

Bronzový

Dal bych jim to jako časově podmíněné - max na 5 let. U těch co půjdou na vejšku to po dostudování stejně nemá smysl. A ti ostatní by si museli v dané lhůtě udělat klasickou maturitu.

Zlatý

Já to teda slyšel kapku jinak: Testy budou.

Takže... ono to chce vnímat informaci celou a ne z toho jen tak něco vytrhávat.

Zlatý

... no, vzhledem ke kvalitě našeho školství je to fuk ...
... bylo by dobré, kdyby to bylo nějak rozlišeno ...
... a co vysokoškoláci, taky jim dáme diplom jen tak ???

Diskuze k otázce

Zlatý

Mc Merkurion

@Filip97: ... jo, a každej den jste se učili viď, všichni to pak doháněj o svaťáku, nech si pohádky pro děti ...

Filip97

Ano, každý den jsem se učil. Učitelé na nás vyvíjeli velký tlak, abychom se průběžně učili učivo k maturitě, jinak by nás k ní ani nepustili. Možná nebudem muset jít na takové to slavnostní zakončení v podobě zkoušek, ale rozhodně bych tomu neříkal maturita zadarmo.

Zlatý

quentos

Filip97: nenapíšeš čárku před "že", seš schopnej napsat "Česká republika" s malým č, a chceš maturitu jen tak? No ty vole...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3127
Zlatý Drap 2106
Zlatý quentos 1332
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 713
Zlatý mosoj 685
Zlatý marci1 635
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 515

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.