smiley123

Co si myslíte o multi level marketingu?

Konkrétně o Amway? Moji přátelé jsou do toho zažraní a já si nejsem jistá, jestli z toho nekouká průšvih… Děkuji

Odpovědi
Kelt

Osobně jsem zkoušel Amway ještě v minulém století. Divím se, že to ještě vydrželo a taky se divím, proč mne od té doby nikdo nekontaktoval a nenabídl spolupráci.

dubraro

Protizákonné to není. Ale většina účastníků z toho vyjde s velikou ztrátou.

ivzez

MLM je jedním z legálních způsobů podnikání.
Podnikáte vlastním jménem a na vlastní náklady,
potřebujete živnostenské oprávnění.

Budete-li se držet zákonů, žádný průšvih z toho nekouká.

Problém je podnikání bez živnostenského oprávnění
(za neoprávněné podnikání jsou vysoké pokuty) a neodvádění
povinných odvodů (sociální a zdravotní pojištění + daně.

Jestli jste šikovná a myslíte-li si, že byste pro Amway
získala dostatek odběratelů, můžete to zkusit.

____

Osobní názor?

Kdybych chtěla podnikat, nebylo by to s cizími
produkty (MLM). Našla bych si „díru na trhu“.

Nebo bych se zaměřila na to, v čem jsem dobrá
a nabídla bych své služby ve „svém“ oboru.

Dochy

Samotný princip by v zásadě měl být OK a vlastěn se ani moc neliší od běžné distribuce… Jen distributor o sobě neprohlásí, že je distributor, ale postupně se na to místo má šanci propracovat…

Problematické jsou praktiky související typicky s tímto podnikáním. Přinejmenším v době kdy to začínaly a tam kde já jsem se s nimi setkal, výrazně připomínaly „šmejdy“ (ne na 100%, nešlo ani o likvidační částky, ale argumentace byla až příliš agresivní a domnívám se, že minimálně část tvrzení by se dala označit za klamání spotřebitele)