Rokio

Co si myslíte o mojí reformě v oblasti psychiatrie? Jak byste uvítali tuto metodu?

Čtyři moje reformy v oblasti psychiatrie

1. Pacient by si mohl sám vybrat, jaké psychofarmaka bude brát z nabídky svého psychiatra.
příklad: Pacient, který má diagnostikovanou schizofrenii, by si mohl vybrat například ze tří psychofarmak na schizofrenní příznaky, které mu jeho psychiatr nabízí.

2. Pacient by mohl požádat o snížení dávky psychofarmak, pokud splní určité podmínky, které vysloví jeho psychiatr.
příklad: Pacient se během půl roku jenom dvakrát středně rozzlobil, a proto mu psychiatr povolil snížit dávku svých psychofarmak o 20 %.
jiný příklad: Pacient se začal aktivně věnovat charitě, a proto mu psychiatr dal povolení snížit dávku psychofarmak o jednu třetinu.

3. Pokud má pacient trvalou duševní poruchu, tak by nebral psychofarmaka po celý život, ale psychiatr by se snažil, aby pacient bral psychofarmaka po nějakou dobu (např. několik let) a postupně by pacient léky vysazoval pod dohledem psychiatra. Pacient by ale musel slíbit, že neporuší žádný zákon své země a bude respektovat všeobecně platné morální normy. Dále by byl povinnen chodit na kontroly ke svému psychiatrovi, ale už by nebral psychofarmaka.

4. Duševní zdraví pacienta by se posuzovalo pouze podle jeho činů.
vysvětlení: Už by neplatila tato rovnice: pacient bere léky na agresivitu = pacient je agresivní, pacient bere léky na hyperaktivitu = pacient je hyperaktivní

Nejlepší odpověď
Dochy

Pacient už teď může se svým lékařem vést diskusi o své léčbě.
Pacient zpravidla s ohledem na svou chorobu nemůže lékaři slíbit že neporuší žádné zákony. Pokud je nějaká zvýšená šance že poruší zákony kvůli své nemoci, pravděpodobně to nebude schopen ovlivnit.

Duševní zdraví se nemusí nutně vždy a přímo projevovat jeho činy.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Tvoje aktivita je chvályhodná. Ovšem podle mne, by měli lékaři hlavně aktivně léčit. Ale dnes, vzhledem k tomu, že pacienti jsou jejich „zdroj příjmů“ a ne malých, tak (si) nás pouze „udržují“. A snaží se nás přesvědčit, že je stále potřebujeme. A z toho důvodu nemají opravdový zájem léčit a uzdravovat (až, jak se říká, na skromné výjimky, které potvrzují pravidlo).
Ale nevyčítám jim to, tak je holt dnes nastaven „kapitalismus“ – i v lékařství.:-)
Takže, pokud je to možné, musí se pacient snažit sám o uzdravení a v případě, že si myslí, že už by léky nepotřeboval (na základě konkrétních výsledků a objektivního stavu), je pouze na něm, jestli postupně (nejlépe na základě konzultace a souhlasu lékaře, který ale většinou moc nadšený není) léky omezí. Toto uvádím i z vlastní zkušenosti, jak s léky na cukrovku, cholesterol, dnu a bohužel i s těmi psychofarmaky. Stačilo pouze radikálně zhubnout a „vzpamatovat se“.
Dnes už zase prakticky neberu skoro nic a jsem v poho.
Ale tím nevylučuji případy, kdy může jít opravdu o závažné nevyléčitelné sta­vy.

Drap

Plácáš nesmysly. Naštěstí ty nemůžeš nic reformovat. Připadá mi to obdobné jako kdyby si vrah určoval sám svůj trest.

marci1

Důvěřuj svému psychiatrovi. Má přehled o tvém zdravotním stavu a chce ti pomoci řešit tvou nemoc tak, abys prožíval ty i tvé okolí kvalitní život, v co nejlepší pohodě. 🙂

Mc Merkurion

… větší blbost jsem neslyšel, je vidět, že jej máš zaslouženej, pozdravuj Chocholouška …