terkakik

Co si myslíte o Mnichovu 1938 ???

Nejlepší odpověď
mosoj

Že se nic nezměnilo. Viz. Ukrajina.

Další odpovědi
anonym

Že pokud je to do školy, což si myslím že je, tak toho je už spoustu na internetu a aji a těchto stránkách už otázka kolem Mnichovu 1938 byla, takže stačí hledat.

led

„Zachránili sme mier v Europe“ Chamberlain
"Veľká Británia v tomto čase nebola pripravená na vojnu, bola v období veľkého prezbrojovania a menila organizačnú štruktúru vojsk. " Churchill

Jednoduchšie bolo obetovať pešiaka (Československo, ktoré sa už rozpadalo), než stratiť Dámu.
Túto anglickú krátkozrakú politiku prejavoval britský premiér Chamberlain pri podpise Mníchovskej dohody, v prípade Poľska už to takto jednoznačne nebolo, predstavitelia Veľkej Britániepochopili, že Hitle už v expanzii rečami nezastavia.