Sonush

Co si myslíte o mé knize ? (úryvek)

Jak se vám líbí moje kniha ? PS: je mi jenom 11 :)

Tady je úryvek:
Probudila jsem se s pocitem,že dneska bude fakt neobyčejný den.A taky že je neobyčejný den – hm spíš svátek – ten nejhezčí svátek v celém roce – Vánoce !
Vstala jsem z mé postele,která je pokrytá bílým polštářem a peřinou na které jsou hnědé pruhy a šla jsem se kouknout z okna.Myslela jsem,že když se podívám z okna,uvidím jak poletují ty bílé vločky a na zemi je kupa sněhu,jako v reklamách na CocaColu ! Naopak: Na ulici je škaredá bílošedá břečka a ve vzduchu žádný poletující sníh,akorát prší ! Na tu hrůzu na Vánoce jsem se ani nechtěla koukat a tak jsem si šla sednout zpátky na postel.Pomyslela jsem si: Jak jsem si říkala,že bude neobyčejný den,tak počasí se tomu teda vůbec nerovná.

No co se dá dělat..S počasím nijak nehnu.Už je to tak,ale zas taková tragédie to nebyla.Hodila jsem peřinu a polštář na zem a pořádně jsem s nimi třásla a potom vzorně a pečlivě složila znovu na postel. „Tak!“ Řekla jsem si a se založenýma rukama u mého hrudníku jsem šla z pokoje.

Už jsem chtěla vykřiknout se zvednuou rukou: „Nazdárek rodino,tak dneska je ten den na kterej jsme se nemohli dočkat !“ ale nikoho jsem neviděla,ani nezahlídla.Proplula jsem mezi jídelním stolem,kuchyní až do obýváku. Omylem jsem žďuchla do sklenice s mlékem a kvítky poměnek,pampelišek a vlčích máků,která stála na stolku před naším gaučem ze které večer pila moje patnáctiletá pubertlání ségra Kathrin která se koukala na její oblíbený film „LOL“ (mimochodem divné jméno pro film).Ta sklenice spadla a rozkřachla se.Zbyly po ní jenom kusy střepů s částmi květin.

V tom se prudce otevřely dřevěné dveře od koupelny a já se prudce otočila,až mě krk zabolel.Ve dveřích vidím mou ségru s řesenkou v ruce a jedním okem namalovaným a druhým ne. „Ježiši Jenny ! Co se to tu děje ?!“ Ptala se mně ségra vyděšeně a já jenom odpověděla: „Ségra klid,jenom se mi rozbila ta sklenička s kytkama !“ ségra na mě vykulila oči: „Klid ?!“ Tak ségra za prvé,jsem se tak lekla když ta sklenka spadla,že mi úplě ujela ruka a zrovna jsem si malovala oči řasenkou.Teď mám řasenku pod očima" a ukázala na řasenku pod okem " a budu si ji zase muset smývat.Za druhý musím být namalovaná,než vstanou naši !" S tou řasenkou mě to překvapilo,protože ségra říká že malování se je na nic,že jí na tom nezáleží.Ale stejně myslím,že když tady takhle vyvádí jenom kvůli řasence pod okem,přece jen jí na tom záleží.Je mi jenom 12,takže těmhle věcem s všelijakými malovátky na obličej,oči a tak,nerozumím.A mám na to ještě dost času. „Tak z toho nedělej problém větší než je,oukej ? A prosím pojď mi pomoct to uklidit než přijde máma !“

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
bolak

Dobrá

Na liter chodíš? > http://www.li­ter.cz/

A šetři s těma předložkama, nebo je aspoň střídej, takový „na“ tam máš asi 19×, a ostatní slova jakbysmet. V posledním odstavci máš na třech řádkách 4× výraz „ségra“, a není to cíleně. To samý s řasenkou, čeština má taky zájmena.

Jinak teda dobrý, na jedenáctiletou dvanáctnici ;)

Další odpovědi
Drap

Dobrá

Z tak kátké ukázky se toho moc nepozná, ale piš dál. Přeji ti mnoho úspěchů, a ať tě někdo brzy vydá.

PS. A ujasni si , kolik ti vlastně je 11 nebo 12 ?

anonym

Dobrá

Jen trochu dopilovat češtinu, tedy pravidla.
Za čárkou se píše mezera, naopak mezi otazníkem (vykřičníkem) a větou se mezera nedělá.

Mikynka

Dobrá