afro.minerva

Co si myslíte o matkách, které nechtějí nechat svoje děti očkovat?

Co si myslíte o matkách, které nejchtějí nechat svoje děti očkovat ani hexavakcínou ani ničím jiným? Podle mého názoru by na ně měla dopadnout ruka zákona a to tvrdě. Nemají právo takhle haradovat se životem svých dětí. Nejsou to přece věci, ale lidi.
Doplňuji:
No vidíte Iwetax. A já se teď na stejném portálu, jako jsou lobistky za práva látkových plen srazila s tímhle názorem, že dítě nemá být očkované. Dokonce té ženské budou kvůli tomu úřady asi odebírat děti, takže to je teda síla. A to je portál vasedeti. Děs.

Pokud nemáte na pneumokoka, tak to chápu. Já sáhla na očkovací látku Sinflorix do úspor. Není tak drahá. Stojí asi polovinu. Ale to jenom na okraj. Ale pokud na to nemáte, tak to samozřejmě chápu. Ne každý má.

Nejlepší odpověď
standa

Protože z otázky není vůbec zřejmý kontext takového kontroverzního rozhodnutí matky, tak si myslím, že:

  1. se jedná o matku, která velmi dobře ví co dělá (má zkušenosti s negativními vlivy z očkování atd., atd.) a je jejím právem jako ODPOVĚDNÉHO zákonného zástupce odmítnout *)
  2. se jedná o nezodpovědnou matku, která vůbec netuší, co může dítěti svým hloupým rozhodnutím způsobit

Není v tuto chvíli podstatné, že matky ad a) jsou v naprosté menšině.

Ale šmahem odsuzovat, když neznám souvislosti a usuzuji „jen“ podle toho zda je očkování zdarma či za peníze mě příjde velmi zkratkovité.

*) Povinnost očkování spočívá v možnosti udělit rodičům pokutu, nikoliv ve vynutitelnosti a možnosti provést očkování proti vůli rodičů.

Takový názor zastává veřejný ochránce práv, který prosazuje individuální přístup k rodičům. Podle něj by pouze neodůvodněné nerespektování povinnosti očkování mělo být sankcionováno přiměřenou pokutou jako jedinou možnou sankcí.

Další odpovědi
iwetax

Očkování které je zadarmo fakt nechápu proč nenechají očkovat. Je to dobrá věc , která zachraňuje život i zdraví. Co se týká třeba pneumokoka tak to chápu , je to hodně peněz. Kdyby bylo zadarmo tak ho necham načkovat , ale 4500kč fakt nemam.

anetadela1

Můj názor je, že jsou nezodpovědné. Když jsem se ptala doktorky jestli mám nechat svoje děti očkovat navíc různýma vakcínama, tak mi řekla, že je to zbytečný. Tak komu mám víc věřit, když ne doktorce? Základní očkování jim samozřejmě dám, ale když je nemusím zatěžovat jinými… Minimálně každé dítě by to základní očkování mít mělo.

Fly

Myslím si, že je hloupost nenechat svoje děti očkovat! Myslím, že kdyby se děti rodili s možností mluvit a přemýšlet jako dospélý človék, vybrali by si očkování!

Wareg

Osobně zastávám názor, že záleží pouze na matkách, zda nechají své děti očkovat nebo ne.

Cituji:

„Podle mého názoru by na ně měla dopadnout ruka zákona a to tvrdě. Nemají právo takhle haradovat se životem svých dětí. Nejsou to přece věci, ale lidi.“

Myslím, že s Vámi nemohu souhlasit. Každý člověk je svobodný, žijeme v (rádoby) demokratické společnosti a nikde tedy není psané, že musí být očkování povinné. Pokud vyjadřujete svůj názor „rukou zákona“, cítím tady vliv jistého druhu, nebojím se říct, diktatury.

Očkování má krom „kladných“ vlastností taky své „negativní“, o čemž se samozřejmě výrobci vakcín nezmiňují. Na to jste nepomyslela?

blesk26

Já si naopak myslím, že nechávat děti očkovat proti všem možným blbostem a nemocem, které dnes prakticky neexistují je hloupost. Každá vakcína v sobě obsahuje těžké kovy (např. rtuť), které jsou těžké jedy a v organismu zůstávají navěky (nevím proč tam jsou, ale zkrátka tam z nějakého důvodu jsou). Dětské tělo (a hlavně novorozenecké) navíc není ještě ani v nejmenším vybaveno tělními filtry, které by si s tím mohly nějak poradit (vezměte si, že se mu bojíte dát i čaj, alespoň podle toho co jsem tady před chvílí četl). Pokud se tedy nejedná o nemoc s naprosto reálnou šancí onemocnět, myslím, že je lepší očkování se vyhnout.

Ve spoustě případů je také očkování příčinou nějaké vývojové, nervové či mozkové poruchy u dítěte. Na internetu se o tom docela dost píše, doporučuji nějaké články si o tom pročíst. Hodil jsem to do gůglu a pro ilustraci do zdroje přikládám zajímavý článek, co mi to vyhodilo, stojí za přečtení.

Ještě jedna zajímavost, kterou jsem z různých zdrojů na internetu asi před půl rokem vyčetl – v německu je 7 z 10 ročně nakažených tetanem proti němu očkovaných, takže z toho vyplývá, že ani očkování vám zdraví nezajistí. Na Haiti byl prý původcem epidemie obrny právě vakcinační kmen.

Toť můj názor, nikomu ho rozhodně NEVNUCUJI!
Čekám sice spoustu červených palečků, ale byl bych rád, kdyby se nad tím každý alespoň zamyslel, třeba na tom něco bude, ne?

Zdroj: http://www.ro­zalio.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=131&I­temid=161

Nuk nuk

V jedné podobné otázce jsem už popsala rizika očkování.
Takže teď ve zkratce.
Tyto matky mají jednoduše z těchto rizik obavy a navíc považují očkování za nepřirozené. Co se týče obav, ty nejsou úplně neoprávněné, protože ta rizika skutečně exitují a osobně znám i případ, kdy následky vakcíny MMR byly velmi tragické.

Nicméně, tento trend vzniká z toho, že většina z nás ty nemoci nikdy neviděla a nezažila. A většina z nás si proto neuvědomuje, že většina těch nemocí je velice vážná a smrtelná. Ještě před necelými sto lety na ně děti běžně umíraly.

Michal

Neočkovat dítě je zločin.Ovšem ne proti prasečí chřipce.A nabodnot na kůl a pranýřovat.O čem to píšete?

bond73

Myslím si o těchto matkách či rodičích,že jsou velice nerozumní,jelikož své děti vystavují obrovskému nebezpečí a souhlasím s vámi,že by toto mělo být, více zákoně ošetřeno v tom smyslu,že i kdyby rodič s tímto nesouhlasil,aby soud vydal jakési rozhodnutí v tom smyslu,že by orgán sociálně-právní ochrany dětí měl právo ,odebrat takovéto dítě a podrobit jej takovému povinnému očkování a poté, dítě vrátit zpět rodičům.Nepovinné očkování je zde ,opravdu na zvážení každého rodiče a asi,jak sama píšete to nepovinné očkování neprovádí dětem s ohledem na cenu očkovací látky a tím spíše u sociálně slabých rodičů s nízkými příjmy,zde by stát měl takovýmto lidem takovou tu oč. látku uhradit ze státního rozpočtu a věřím,že každý občan ČR by proti tomuto nic nenamítal,aby děti ze sociálně slabých rodin byli očkováni zdarma – toto je můj názor.Ale náš stát rád přispivá spíše na nesmyslné věci,které se vůbec netýkají občanů ČR,Bohužel.