Avatar uživatele
dust8

Co si myslíte o lucidním snění?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, Jan Přibyla před 1462 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Že je to velmi zajímavá věc, kterou jsem osobně nezažila. Ale chtěla bych.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Několikrát jsem lucidní snění zažil, ale při uvědomění se sen začal kazit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JáJsemKarel!

Jednou jsem to zažil:
Chodil jsem s někým po přechodu. A pak jsem POZNAL, že je to blbost, že to musí být sen. Poté, co jsem POZNAL, jsem začal létat a řvát, protože jsem věděl, že to nikoho nebude zajímat, pak jsem si vzpomněl, co mi kámoš o lucidních snech říkal, ale to jsem havaroval.

Pak jsem se vzbudil a přemýšlel jsem o sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím si, že kdo s ním umí pracovat, může i pomoci. Vím, že ale funguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
koskoskos

Je to mýtus. Snění je výsledkem elektrochemických signálů v mozku. Běžná logická pravidla nebo dokonce chtění se ve snech neuplatňují. Naše mysl interpretuje do snu vnější podněty, kterými jsou naše smysly zavaleny, když spíme. To znamená, že pokud ve snu něco slyšíme, často zvuk pochází z reality. Například se nám může zdát, že jsme na koncertě, když slyšíme během spánku hrát souseda na kytaru. První snář, tedy výklad snů, byl sepsán v Egyptě již cca před 4 tisíci lety př.n.l. a proč by ho asi tak psali kdyby dokázali postavit pyramidu a nedokázali ovládat sen?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Bohužel jsem lucidní sny míval hlavně kolem pubertálního věku. Od té doby nic… možná jednou, dvakrát. Když si ve snu uvědomíte, že je to sen a můžete si dělat s dějem úplně co chcete, tak to je fakt bomba. Ale stalo se mi to vždycky náhodou, recept na jejich vyvolání nemám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek