dust8

Co si myslíte o „LLS“ alias Lampovém Lokalizačním Systému?

Dnes jsem se o tom dozvěděl a docela zajímavá věc pro ty co se třeba někde ztratí v cizím městě a nemají sebou mobil či je zrovna vybitý.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/jak-muze-poulicni-lampa-zachranit-zivot-tenhle-tip-v-nouzi-vazne-ocenite-111931#seq_no­=4&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=zZp89l3J3JQ-202007101036&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud vím, tak zjistit lokaci podle toho čísla umí jenom integrovaný záchranný systém. S vybitým mobilem to podle mě nesouvisí. Pokud někdo nemá funkční mobil, nemůže z něj volat tísňovou linku a nemůže uvést číslo lampy.

Čísla na lampách druhotně se využívají i v geocachingu u multikešek, když člověk hledající kešku musí zjistit číslo na lampě a dosadit ho do nějakého vzorce, aby vypočítal souřadnice kešky nebo místa, kde má zjišťovat další indicii pro výpočet souřadnic kešky.

Další odpovědi
aliendrone

Jeden z mála dobrých a realizovaných nápadů. Spolehlivě navede na správné místo, i když třeba musíš o kilometr dál k tlf. automatu. (nemáš s sebou mobil, popř. vybitý aj.) Ale abych neplantal, k vynášení by bylo potřeba vědět, KOLIK stálo jeho zavedení. Jestli šlo stovky milionů (u nás by to nebylo nic divného), tak mi zas až tak skvělý nepřijde.