arachis

Co si myslíte o lidech, kteří kupují multifunkční drahé věci, aniž by je využili?

Český člověk chce za málo peněz hodně muziky, ale co ti, kteří chtějí opak? Uvedu příklad. Někdo si koupí drahý mobil, voděodolný a s milionem funkcí, přitom jedinou,kterou použije je klasické volání. A není to puberťák. Řeknete si, že neví, co s penězi, že je to chudák, který naletí na každou reklamu, že chce/potřebuje machrovat…Nebo co si řeknete vy? Nechci to škatulkovat do ankety. Patříte snad mezi ně? Popište, co vás k tomu vede, ráda bych to lépe pochopila. A nemusí to být jen mobil. Třeba vysavač, kuch. robot, mikrovlnka, prostě cokoliv kromě oděvů. (To si snad koupíme každý něco, co pak nenosíme… :D)

Odpovědi
nyjono

Třeba si ten někdo říká, co kdyby některou funkci potřeboval.
Tak by ji měl a mohl použít.

pucipuci

Já měl člena rodiny, který si kupoval věci podle vzhledu. Např. friťák, nikdy ho nepoužil, ale byl červený a takový nezvyklý tvarem…škoda slov. Já si o takových lidech myslím, že mají hold nějakou duševní úchylku a že jsou to vlastně chudáci.

ivzez

Na to je těžké odpovědět.

Rozhodně bych takové lidi šmahem neodsuzovala.
Někteří lidé prostě mají větší důvěru k moderní technice,
věří, že jim nejnovější model bude sloužit delší dobu.

Ovšem pravdou může být pravý opak.

Já třeba dodnes používám staré mobily, slouží mi bez poruch už přes 10 let.
Jenom u jednoho jsem asi před 2 roky vyměnila baterii…

Další příklad je repasovaný notebook, který jsem si koupila
„na dobu, než našetřím na pořádný PC“ → i ten už slouží přes 10 let,
jenom jsem přikoupila další modul RAM.

dubraro

Také si rád, pokud si to můžu dovolit, koupím nějakou technickou zajímavost. Třeba nedávno „chytré hodinky“. Většinou až čas ukáže, které z funkcí jsou pro mne užitečné.

BTW: Nedávno jsem na zahrádce restaurace sledoval skupinu důchodců, nadšeně se bavících nad moderními chytrými telefony a hodinkami a diskutujících o nákupech z čínských e-shopů.

mosoj

Multifunkční věci zásadně nekupuji. Pokud to ovšem tak bylo míněno.
Myslím si, že pojem multifunkce je míněn trošku jinak, než je zde prezentováno.

terkaprihodo

Já si třeba ráda čas od času udělám radost. Někdo tu zmiňoval ty smart hodinky. Právě ty jsem si nedávno koupila také. Je sice pravda, že na nich nevyužívám všechny funkce, ale poměrně rychle jsem se jich naučila využívat většinu. Volání skrze ně, placení hodinkami a tak. Je to dobrá vychytávka. Jen si na ně ještě chci koupit nějaké ochranné sklíčko. Protože jak se znám, tak bez toho by za pár měsíců byla na displeji prasklina.