Kepler

Co si myslíte o létajících autech?

Technologie i funkční modely vyrobené v malých sériích existují. Může to odlehčit pozemní dopravu?

https://pixaba­y.com/cs/photos/kachna-2cv-citroen-2612438/

Nejlepší odpověď
Palpatine

Uveďte jiný názor

Dnešní létající auta jsou jen hybridy vrtulníků (letadel) a aut. Tohle moc velkou budoucnost nemá. Je na to třeba pilotní průkaz a je to nepraktické, proto to popularity nedosáhlo. Ale jak jde krok vpřed, je možné že do 50 let už někde v Japonsku budou lítat auta jako vidíme ve filmech, prozatím je to ale jen sci-fi. Ale myslím si, že by to bylo rozhodně lepší, protože kdyby vzdušná doprava nahradila pozemní, nemuseli by se kácet další lesy pro nové silnice a dálnice. Naopak, prostor by se výrazně uvolnil, a chodit po zemi by bylo bezpečnější i pro lidi.

Osobně mi to je ale jedno, protože já výšky zrovna moc nemusím.

Další odpovědi
aliendrone

Uveďte jiný názor

Zásadní problém je JAK zabezpečit, aby si stávající monopoly přišly na své. Takových vynálezů, technologií, tech. řešení atd. už bylo vymyšleno mraky – a POŘÁD těžíme, kopeme a spalujeme navzdory humbuku ekošmejdů.

Vezmi si jen solární techniku – NAVZODRY veškerému pokroku, navzdory objevům, navzdory zlevňování/ze­fektivňování výroby jsme na tom STEJNĚ, jako před cca 40 lety – ten kdo si to pořídí je s ohledem na náklady (pořizovací i provozní) DOST RÁD, když se mu investice vrátí a s trochou štěstí i něco [hodně] MÁLO ušetří/vydělá (pokud na to ovšem nejdou, jako proslavená česká „solární parta“.- ti POCHOPITELNĚ dost vydělali ;) :D)

Jenže v bludném kruhu regulací, dotací, dumpingů a vůbec monopolního svinstva, které s reálným kapitalismem má společné to samé, co demokracie s dem(ent)okracií to nepřipadá v úvahu. (funkčně) Takže ještě DLOUHO budeme odkázani na „domácí manufakturní bastlíře“. :(

BTW – VSAĎ SE, že až se komerčně rozjede (to už budeme dávno prdět do hlíny) „laciná energie z vody“ (fúzní reaktory), bude potřeba energii ZDRAŽIT! ;) :D :D

Complex

Jen, kdyby mohla startovat i přistávat kolmo.

To parkování zpět na zem by muselo mít pevný řád. Myslím, že to začne někde v Japonsku a postupem času se to dostane i do dalších zemí světa.

jáára

Uveďte jiný názor

Spadnou na zem.

anonym

Uveďte jiný názor

pozemní dopravě může stejně tak odlehčit carsharing kombinovaný s autonomním řízením, kvůli tomu není třeba zvyšovat náklady na kilometr přesunem aut do vzduchu … naopak bychom spíš meli dumat nad tím jak ekonomickou stránku provozu automobilů zlepšit a ne ještě víc zhoršit energeticky mnohem náročnějším létáním .

ivzez

Uveďte jiný názor

Jestli bude létat (jako to z obrázku) těsně nad kolejemi,
může naopak způsobit další dopravní problémy.