miláSimča

Co si myslíte o Islámu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Domnívám se, že svět by byl lepší bez jakýchkoli náboženství. Náboženství obecně jsou totiž v lepším případě zbytečná, v horším případě nebezpečná.

Islám je nejnebezpečnější z velkých náboženství. Dobře se ujímá u psychopatů, sexuálních frustrátů a různých deviantů. A taky u jednoduše hloupých a nevzdělaných lidí. POZOR! Netvrdím, že všichni muslimové patří do jedné z výše uvedených skupin. Pouze to, že islám je přitahuje. Většina muslimů na světě jsou obyčejní mírumilovní lidé a mohli by být možná i mými přáteli.
Jenže. Je-li muslim mírumilovný a schopný bezproblémového života v západní demoratické společnosti, znamená to, že nepraktikuje islám důsledně. Většina muslimů na světě nepraktikuje islám důsledně.
Důsledně ho aplikují například ta podprasata z Islámského státu. Protože všechno (opravdu všechno), co dělají, má oporu v náboženských textech islámu. Dokud se tyto náboženské texty nezmění nebo je lidé definitivně nezavrhnou (tím by se musel samozřejmě změnit celý islám), vždy a v každé epoše bude hrozit, že se najde skupina podprasat, která začne praktikovat islám důsledně.

A teď mi to můžete smazat.

Další odpovědi
gecco

Že je to fajn náboženství…
😉
Koneckonců muslimové věří ve stejného Boha, jako křesťané a Židé.

klumprt

milá Simčo, když dáš nominaci u svojí otázky, tak otázku zamkneš pro ostatní uživatele. Čili už se nedozvíš, co si myslí o Islámu ostatní.

Agneta

klumprt >>> islám má ale i Derwiše…a to je fakt super:D
ale jinak velká pochvala za tvoji odpověď, lépe se to nedá popsat:D

Agneta

Simčo >>> jseš nám dlužná co si myslíš ty :D
Snaž se, pokud možno, podávat „vysvětlení otázky“, neboť jednořádková otázka vypadá trolovsky:D