arygnoc

Co si myslíte o inovacích šlanělských restaurátorů?

Jako milovníka architektury mne to zarazilo.

http://www.osud­.biz/odhaleni/je-na-katedrale-astronaut/

Nejlepší odpověď
beer

Mne nechává „architektůra“ víceméně chladným, ale ten anděl s mobilem – to se mně zdá dost vtipný ))
Ostatní je.. pakárna.

Další odpovědi
barnajka

Ani já nemůžu říct, že bych byla do architektury vysloveně zapálená, ale mám ráda starý věci obecně. A ctím je – a ctím práci starých mistrů. To, co provádí španělští restaurátoři, je ubohý barbarství, nevím jak jinak to nazvat. Nemám nic proti moderně, ale nesmí se cpát všude a za každou cenu. Každá rekonstrukce, restaurace, inovace a zásah do krajiny by se měl provádět s ohledem na okolí, tj. aby se nová stavba nebila se stávájícimi, aby restaurovaná část domu/uměl. díla ladila s původním zbytkem. Dost dlouho jsem si třeba nemohla zvyknout na brněnskou Omegu na Svoboďáku. Objekt jako takový se mi celkem líbí – ale umístění páni radní vybrali blbě. Tam, kde Omega stojí, působí jako pěst na voko. Nechápu, že ten návrh vůbec prošel… Už se mi to teda nějak podařilo rozdýchat, ale to neznamená, že se mi to líbí :)

Fakt jsem proti prznění starých památek – je to nejen škoda těch objektů, ale přijde mi to taky jako pohrdání prací a odkazem našich předků. Moderna ano – ale ne na kulturních památkách.
Hned vedle našeho městečka máme klášter Porta coeli. Pochází ze 13. století, je to nejenom český, ale i světový unikát – a my jsme na něj náležitě hrdí. Kdyby přišel nějaký dement a místo apoštolů mi tam nasázel sošky hráčů národního týmu, bohužel asi nebudu schopná zasmát se a najít v sobě pochopení pro recesi (a to jsem běžně pro každou špatnost! :)) Normálně bych šla a nakopala bych mu… ďupu :D

http://www.por­tacoeli.cz/

Děda Louda

A už jsi se byl podívat na náměstí v Jihlavě? To je, panečku, síla!