Randomčlověk

Co si myslíte o fotovoltaických panelech?

Myslíte si, že jsou lepší fotovoltaické panely, nebo se více oplatí brát elektřinu?

Odpovědi
elkon

Oplatí se něco někomu, ale např. fotovoltaika na rodinném domě je dobrá investice a jistě se to vyplatí pokud je to správně nastaveno. Někdy je dobrá i kombinace s rekuperací a případně i s tepelným čerpadlem.

Hlada

Je to výborný obchodní artikl. Nechci slevu zadarmo v praxi. Už se to nabízí i po telefonu místo hrnců, akcií a voňavek.

Ametyst

Myslím si o tom to, co vidím před očima: že milionáři ukradli Slunce. Takže zbytek lidí trpí a platí za to.

da ny

Někomu se „vyplatí“, jinému ne.
Spotřeba domácnosti by měla být alespoň 2,5 megawatthodiny za rok…….
https://www.sefy-cr.cz/fotovoltaika-cena/
Máme zde solární boom, ceny stoupajáí.
Jestliže je „návratnost“ 5,5 a více let, s největší pravděpodobností něco „odejde“. Bude se muset pořídit znovu, tedy opět investovat (nemá neomezenou životnost, komponenty, baterie (změna technologie), panel, kotel atp.). V budoucnu možný jiný způsob měření, jiná cena.
Závislost na Číně.
Pro každého není vhodné spoléhat na jeden zdroj (orientace světové strany), doporučuje se v zimě kombinace s agregátem.
Potřeba vlastního energetického zdroje teprve přijde (po r. 2030).
https://www.do­mysobe.cz/pos­t/vyplati-se-fotovoltaika-i-po-roce-2022-co-kdyz-ceny-energii-klesnou
Kdo může mít FVE, musí se sám rozhodnout ;.) Zda ano či ne.

JančaKucera4

Dobrý den, osobně si myslím, že fotovoltaika je vynikající investice do budoucnosti. I když se vám na první pohled může pořizovací cena fotovoltaických panelů připadat dost vysoká, tak v dlouhodobém horizontu se vám investice vyplatí. My jsme si nechaly fotovoltaiku nainstalovat před dvěma lety a jsme s ní spokojení, jelikož jsme soběstační.

Renikled

Zdravím, my budeme mít brzo instalovanou fotovoltaickou elektrárnu. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem prosím nejlépe řešit přetoky? Můžete mi poradit?

Petrovskalui

Já jsem si tohle všechno zjišťovala také předem a v dnešní době se nejvíc vyplatí přebytky z fotovoltaické elektrárny prodávat. Nám se o to třeba už delší dobu stará společnost electree.cz, díky které prodáváme přebytky za spotové ceny. Nemusíme nic řešit. Neúčtují si žádné provize, jen jim vlastně platíme necelých 220 Kč měsíčně a to je vše.

Michálek1245

Co si o tom myslím? Asi nic. Jestli to někomu funguje, tak prosím. My sami máme třeba tepelné čerpadlo vzduch voda pro rodinný dům cena od https://www.e­vonaqo.cz/tepel­ne-cerpadlo/ a jsme s tím spokojení. FVE na střechu bych asi nechtěl. Ale je to spíš takový ten subjektivní dojem. Věřím tomu, že v tomhle ohledu na tom jsou se mnou spousta dalších lidí. :)

elkon

A kdo o tom nic neví, plácá hlouposti.

Ametyst

Elkone, každý člověk má právo na svůj názor. Jistě se Ti to nelíbí, a umlčoval bys.