Co si myslíte o faktu

že církev postavila svěcení žen na katolické duchovní na úroveň pedofilie – vážný zločin?
To je žhavá současnost,žádný rok 1577.
Doplňuji:
Vysvěcení ženy natolik odporuje církevnímu právu,že papež pohrozil exkomunikací tomu,kdo by se o to pokusil.
L.P. 2010
Třeba by pomohlo někoho upálit.Lidé jsou stále stejní.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že žena se nemůže stát duchovní kvůli prvotnímu hříchu. Prvním člověkem byl přece Adam, teprve pak Eva. Eva neodolala pokušení hada a snědla jablko ze stromu poznání. Stala se první hříšnicí, slabším pohlavím.
Proto církev, v níž jsou jen muži, považuje ženy za ty, které snáze zhřeší, podlehnou pokušení nebo je vyvolají. Kdyby si ženy oblékly kněžské roucho, muži by byli v ohrožení, víc by možná hřešili. I když mniši a jeptišky – ale nejsou tolik na očích. Stejně jako skandálu s irskými knězi, se církev obává vzniku dalšího.
V katolické církvi platí stále dogmatické názory.
Kdysi jsem četla, že někteří kněží se bouří a tvrdí, že takovou církev by Ježíš určitě nechtěl.
Žena, která působit v katolické církvi musí mít velkou odvahu jít proti proudu.

Další odpovědi
aramah

Pokud tomu rozumím, ženy jako farářky? proč ne ale nerozumím konci věty.Proč pedofilie? Tak nevím.

led

je to úplne prirodzené. Podľa dogiem kresťanskej cirkvi sú žena a deti pod úroveň človeka – muža. Veď si spomeňte „žena pochádza z Adamovho rebra“. Jedine muži vedia rozmýšľať 🙂.
Cirkev vo svojej histórii už dvarazy zažila potupu, keď na „Petrov stolec“ zasadla žena. Aby sa to neopakovalo, zmenil sa dokonca ja obrad pri volení pápeža.
Doplňuji:
Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec. Dogmy a predpisy vytvárajú ľudia. Nie nejaké nadprirodzené bytosti.
Možno sa niektorí veriaci urazia, ale toto sú fakty

anonym

DOBRÝ DEN.NAŠTĚSTÍ SKUTEČNÝ VŠEMOHOUCÍ NEBESKÝ NÁŠ STVOŘITEL---NEBYL-NENÍ A NIKDY NEBUDE KATOLICKÁ CÍRKEV!!! TO,ŽE BOHA LIDÉ SPOJUJÍ S KATOLICKOU CÍRKVÍ JE NAPROSTO NEMORÁLNÍ A URÁŽLIVÉ.BÚH O TÉTO INSTITUCI ŘÍKÁ VE SVÉM SVATÉM PÍSMU,TEDY VE SVÉ BIBLI:ŽE JIŽ NEMŮŽE SNÉST JEJICH BEZBOŽNOST,JEJICH NEPRAVOSTI A HŘÍCHY A JEJICH RITUÁLY PŘI TAK ZVANÝCH JEJICH MŠÍCH,KTERÝMI NEUCTÍVAJÍ PRAVÉHO BOHA,ALE SVÉ MODLY A SYMBOL SLUNCE,COŽ JE VLASTNĚ TAK ZVANÝ TAMUS,KTERÉHO PO JEHO SMRTI VYHLÁSILA JEHO MATKA IŠTAR ZA BOHA,A TAK SE STAL BOHEM V PODOBĚ SLUNCE.DOPOUŠTÍ SE I JINÝCH VELMI ŠPATNÝCH ČINŮ A JEJICH POKRYTECKÁ SEKTA BUDE JIŽ BRZY NAŠIM SKUTEČNÝM BOHEM SMETENA.---SKUTEČNÝ VÉŘÍCÍ NEMÁ S KATOLICKOU CÍRKVÍ NIC SPOLEČNÉHO!!!---NEBROJÍM TÍM PROTI KATOLÍKŮM,ALE PROTI KATOLICKÉ CÍRKVI.---ZAJ-PO
Doplňuji:
PANE BUBCO.BŮH NENÍ KATOLICKÁ ANI ŽÁDNÁ JINÁ CÍRKEV A SEKTA.BŮH JE SVRCHOVANÝ A LZE JEJ POZNAT JEN SKRZE JEHO SVATÉ BOŽÍ SLOVO A MODLITBY.KAŽDÝ MÁ K NEBESKÉMU BOHU PŘÍSTUP A ŽÁDNÁ CÍRKEV DO TOHO NEMÁ CO MLUVIT.A CO SE TÝKÁ UPALOVÁNÍ TAK Z BIBLE VÍM,ŽE JE TO URČENO VRAHŮM,ČARODĚ­JŮM,SATANISTŮM,MÁ­GŮM A VŠEM TÉM,KTEŘÍ ZÁMNĚRNĚ ČINÍ ZLO JAK PROTI BOHU ,TAK LIDEM A BOŽÍMU STVOŘENÍ.NENÍ MOŽNÉ ZDE HOVOŘIT O TĚCHTO VÉCECH VÍCE.ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: ZJEVENÍ SV. JANA-BIBLE

quentos

tady si pořád někdo plete pedofilii a zneužívání dětí.

anonym

Na tohle bych potrebovala asi tydenni proskoleni,nic z toho nechapu,verici nejsem,nebudu,ale lide verici mi nevadi ,at si v tom svem svete delaji zakony jake chteji.Upalovani v 21 stoleti?Des!jen predstavit.

FOG

To uz je asi lepsi ,jestli povolit vuvuzely na Sparte a Slavii.
V zemi kde momentalne ziji ,neni nenermalni,kdyz je fararkou zena nebo dokonce ,kdyz je knez zenaty.
Muj nazor – klidne povolte jakekoliv nabozenstvi,ktere neodporuje zakonu a „prosim“ neobtezujte me s tim,me nezajima,jestli mlatis celem vecer kvychodu,ci jinam.Ja Vam to neberu,ale prosim neobtezujte s tim jine lidi,stejne jako gay komunity.Zijte si ,ale prosim nesahejte na mne. Dekuji.

bubukaa

nepochopila jsem nevim

pondělí

A ZASE:::JE TŘEBA ROZDĚLOVAT,VÍRA A CIRKEV JSOU ROZDÍLNÉ VĚCI
a pokud daná církev dodržuje daná dogmata,je to správné,je to neco jako """""stanovy v politických stranách,""""a možná.že hodně změní koncil,který se chystá během příštích patnásti let
TAKŽE BUBCO,STAREJ SE O DNEŠNÍ POLITIKU A MOŽNÁ TI TO VÍCE PŘIBLÍŽÍ NÁHLED NA KATOLICKOU CÍRKEV
a pro Jemi 155,vy jste nikdy nevěřila,že něco špatného se může změnit v dobré,třeba nemoc blízkého,no vidíte,jste věřící!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonym

FOGu něco s tím udělejte.Asi moc času nemáte.

kropitko

Zaj-po..........proč máte ty písmena tak velká???I když nedávno jsem říkala,že hůř vidím,tak si je teda nechte,když to jinak nejde.

Bumbes

Většinou s CapsLockem píší lidé, kteří mají strach, že jejich názor bude přehlédnutelný, tak se tímto způsobem snaží zviditelnit.
Chválabohu jich je mizivé procento…