Kelt

Co si myslíte o experimentu odstraňovat negativní emoce dostatkem kvalitního zboží??

Lidé si závidí, někdo má auto, jiný ne, další má lepší mobil a pod. Hodně lidí závidí druhým, že někdo má něco, co ten druhý nemá. Byla by možnost, aby si každý vzal co potřebuje, pokud se odstraní tím příčina jeho závisti a jiných negativních emocí. Kdyby se neprokázalo zlepšení, musel by danou věc vrátit a kdyby ji ztratil, tak ještě nahradit. Ponechme stranou utopickou myšlenku, kde by se na to vzalo a proč by měli mít všichni stejné možnosti. Zajímá mne, zda by hmotný blahobyt snížil závist, nepřejícnost, strach a jiné emoce u většiny obyvatelstva, kteří by s tímto pokusem souhlasili? Děkuji za názory?
Doplňuji:
Neměl jsem v úmyslu zavést komunistické způsoby. Jde mi o to, zda odstraněním vnějšídh příčin, nedostatků lze něco zlepšit, ale na druhé straně připouštím, kdyby lidem padali pečení holuby do huby, tedy měli vše, na co si pomysleli, tak by také nebyli spokojeni a šťastni. Jeden bohatý člověk měl sto krav a chudý soused jednu a ten s těmi kravami měl přání, aby sousedovi zdechla ta jedna kráva.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nic nepomůže, závistivec ti je schopen závidět i to, že máš hezké počasí na funuse:-)))

Jinak ta tvoje teorie mi trochu připomíná tu od Marxe:-)))

Další odpovědi
Awe

Je to nesmysl…Vždy bude někdo kdo chce mít více a nebo kdo chce být prostě jiný.Takhle by ses nikam nedostal

mosoj

Myslíš něco jako odměňování podle potřeb. Tak to zavrhli i komunisti.
Doplňuji:
Tak komunisti s tím mají společného jenom to že to na nějaký čas zahrnuli do svého učení. Také už husité něco blábolali o společném vlastnictví. Prostě pořád je zde na překážku člověk a jeho myšlení.

marci1

Negativní emoce by šlo lépe odstranit tím, že by lidé neměli nic a nikdo by nikomu nic nezaviděl. Žili by jako kmeny domorodců v pralese ( údajně to jsou nejšťastnější lidé ), chodili nazí, jídlo by si ulovili nebo utrhli na stromě. 🙂

zjentek

spousta zboží je rozmar ..mnohem lépe by se dalo odpovědět na otázku:
Co si myslíte o experimentu odstraňovat negativní emoce dostatkem kvalitního jídla.

anonym

Příčiny nespokojenosti lidí (v kontextu dotazu) nejsou vnější, ale vnitřní – vnitřní těch lidí, kteří závidí.
Kdyby měli ´materiálně´ vše, záviděli by ´ti´ dobrou náladu, úsměv tvé holky, to, jak jsi (ne)vyrostl – nebo jak píše ZZZZZ – „dobrý počasí na funuse“…
___
Nebylo by lepší ty nespokojené (závistivce, např.) pozabíjet – a tak jejich trápení vyřešit s konečnou platností???*)
😁
___
*) tohle není můj názor (i když jsi mi za něj ´poděkoval´) – je to jen nepříliš rozumná odpověď na obdobný dotaz

iceT

Čím víc někteří lidé budou mít,tím víc pak budou chtít.

ivzez

Já to vidím jinak:
Příčinou závisti není skutečnost,
že někdo má něco lepšího než druhý,
ale špatná výchova.

Já závist neznám. Ani ve směru ke svému okolí,
ani naopak – nemám mezi svými příbuznými
a známými nikoho, kdo by „uměl“ závidět.

Nemluvě o tom, že obrat kvalitní zboži
je v dnešní době také utopie …