Retko

Co si myslite o efektu placebo?

Pouziva se to i v dnesni dobe?
Potkali jste se s necim konkretnim?

Nejlepší odpověď
Terryle

Jo, funguje, a moc dobře – psychika je hrozně silná a ovlivní i tělo. Ale funguje i naopak – pokud do něčeho jdete s tím, že to stejně bude k ničemu, je velká šance, že vám líp nebude.
Zkušenost mám, a hodně silnou. Mívala jsem docela škaredý záchvaty dušení a léky nepomáhaly, tak mě nakonec přijali do nemocnice, dali na jipku a za postel mi dali bombu s trubičkou, ze který mi k hlavě šumělo něco. A řekli mi, že to je kyslík a že když mi bude zle a začnu se dusit, ať si dýchnu a že záchvat přejde. No fungovalo to stoprocentně, dýchla jsem si a bylo po dušení.
Když jsem za pár let dostala od doktora celou kartu a záznamy z nemocnice, bylo tam, že v té bombě byla jenom pára… kterou jsem samozřejmě inhalovala už dávno doma před nástupem do nemocnice, naprosto bez efektu.
Takže jo, já na placebo věřím stoprocentně.

Další odpovědi
poa.li

Tenhle efekt funguje. Nejen ve zdravotnictví, ale např. v mezilidských vztazích.

hanny 2

Ano,věřím tomu že funguje a mám také s tímto zkušenost.Jednou když mě bolela hlava,chtěla jsem si vzít prášek a položila ho na stůl.V domnění,že jsem si ho vzala,mně hlava přestala bolet.Pak jsem ho na tom stole našla a docela mě to pobavilo.