Avatar uživatele
Retko

Co si myslite o efektu placebo?

Pouziva se to i v dnesni dobe?
Potkali jste se s necim konkretnim?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 4858 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Jo, funguje, a moc dobře – psychika je hrozně silná a ovlivní i tělo. Ale funguje i naopak – pokud do něčeho jdete s tím, že to stejně bude k ničemu, je velká šance, že vám líp nebude.
Zkušenost mám, a hodně silnou. Mívala jsem docela škaredý záchvaty dušení a léky nepomáhaly, tak mě nakonec přijali do nemocnice, dali na jipku a za postel mi dali bombu s trubičkou, ze který mi k hlavě šumělo něco. A řekli mi, že to je kyslík a že když mi bude zle a začnu se dusit, ať si dýchnu a že záchvat přejde. No fungovalo to stoprocentně, dýchla jsem si a bylo po dušení.
Když jsem za pár let dostala od doktora celou kartu a záznamy z nemocnice, bylo tam, že v té bombě byla jenom pára… kterou jsem samozřejmě inhalovala už dávno doma před nástupem do nemocnice, naprosto bez efektu.
Takže jo, já na placebo věřím stoprocentně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Tenhle efekt funguje. Nejen ve zdravotnictví, ale např. v mezilidských vztazích.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Ano,věřím tomu že funguje a mám také s tímto zkušenost.Jednou když mě bolela hlava,chtěla jsem si vzít prášek a položila ho na stůl.V domnění,že jsem si ho vzala,mně hlava přestala bolet.Pak jsem ho na tom stole našla a docela mě to pobavilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek