cizrna

Co si myslite o dochvilnosti?

Je dochvilnost opravdu ctností osamělých lidí?

Nejlepší odpověď
annas

Dochvilnost nepatří jen králům, ale všem slušným lidem, jimiž mohou být i osamělí … ale netýká se to určitě jen jich.

Jsem přesná, chodím všude včas, pokud to záleží na mně – tedy nezpozdí-li se vlak či autobus. Mám ráda i dochvilnost u druhých, jsem-li s nimi domluvena na určitou dobu.

Dochvilností prokazujeme druhému respekt.

Je třeba se naučit, aby se čas stal naším přítelem. a nijak nás neomezoval Proto považuji dochvilnost za svou povinnost a krajní využití času .

Další odpovědi
Drap

Nejenom lidí osamělých ale všech slušných, vážících si těch, kteří na ně čekají.

gecco

Dochvilnost je vlastností králů…
😉
Jen burani jsou běžně nedochvilní.

redy

Důležitá vlastnost. Ale ne všichni stíháme. 🙂

anonym

znám osamělé lidi, kteří samou dochvilností na smluvenou schůzku vůbec nepřišli. každopádně je dnes dochvilnost ojedinělá v mém okruhu známých. já osobně jsem býval všude dříve a dnes se dostávám na hranici. akademická 15minutovka je u mě nepřípustná

nosahosa

Nesnáším když někdo chodí pozdě. Neříkám že vždycky stíhám ale když už vím že přijdu o pět minut déle, tak alespoň napíšu SMS.

anonym

Dochvilnost je ústa a pořádek v duši.
Dochvilnost je výsada králů.

marci1

Dochvilnost je dobrou vlastností všech. Pokud jsme dochvilní, druhý na nás nemusí čekat, projevujeme mu vlastně úctu a že si jej vážíme. 🙂

bolak

Ještě než jsem rozklikl otázku, chtěl jsem napsat že dochvilnost je znak nudného života, což se prakticky shoduje s tím cos napsal ty.

Navíc dost nerad na někoho čekám, lepší když čekají ostatní než abych já ztrácel čas.