Avatar uživatele
cizrna

Co si myslite o dochvilnosti?

Je dochvilnost opravdu ctností osamělých lidí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? bolak, redy, anonym, anonym před 3071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dochvilnost nepatří jen králům, ale všem slušným lidem, jimiž mohou být i osamělí … ale netýká se to určitě jen jich.

Jsem přesná, chodím všude včas, pokud to záleží na mně – tedy nezpozdí-li se vlak či autobus. Mám ráda i dochvilnost u druhých, jsem-li s nimi domluvena na určitou dobu.

Dochvilností prokazujeme druhému respekt.

Je třeba se naučit, aby se čas stal naším přítelem. a nijak nás neomezoval Proto považuji dochvilnost za svou povinnost a krajní využití času .

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejenom lidí osamělých ale všech slušných, vážících si těch, kteří na ně čekají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Dochvilnost je vlastností králů…
😉
Jen burani jsou běžně nedochvilní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Důležitá vlastnost. Ale ne všichni stíháme. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

znám osamělé lidi, kteří samou dochvilností na smluvenou schůzku vůbec nepřišli. každopádně je dnes dochvilnost ojedinělá v mém okruhu známých. já osobně jsem býval všude dříve a dnes se dostávám na hranici. akademická 15minutovka je u mě nepřípustná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nosahosa

Nesnáším když někdo chodí pozdě. Neříkám že vždycky stíhám ale když už vím že přijdu o pět minut déle, tak alespoň napíšu SMS.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dochvilnost je ústa a pořádek v duši.
Dochvilnost je výsada králů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Dochvilnost je dobrou vlastností všech. Pokud jsme dochvilní, druhý na nás nemusí čekat, projevujeme mu vlastně úctu a že si jej vážíme. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Ještě než jsem rozklikl otázku, chtěl jsem napsat že dochvilnost je znak nudného života, což se prakticky shoduje s tím cos napsal ty.

Navíc dost nerad na někoho čekám, lepší když čekají ostatní než abych já ztrácel čas.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek