Dumbo

Co si myslíte o dávání zvířat jako dárek k Vánocům?

Myslím tím třeba myšky, morčata atp.

Nejlepší odpověď
marci1

Zvíře jako dárek ano, ale jen pokud si potencionální obdarovaný toto zvíře přál a dokáže se o něj postarat.

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že zvíře není hračka a Vánoce (ani jiný svátek) na tom nic nemění.
Takže pokud bych někomu pořídil zvíře kdykoli v roce, klidně i k Vánocům – jinak ne.
Opačný postup má za následek odkládání nezvládnutých dárků do útulků (v horším případě do popelnic nebo kanalizace).

led

Darovať akékoľvek zviera dieťaťu treba až po riadnom uvážení a jeho ochote a schopnosti dokázať odpustiť si svojho pohodlia a zvieraťu sa plne venovať. Veď tento „dar“ je plne závislý na ľudskej starostlivosti. „Mami, mne sa nechce… mám úlohy… vonku prší… je tam zima… je tma…, nevidíš, že telefonujem… esemskujem, neruš…“, nepočuli ste niekdy tieto reči?
Choďte sa pozrieť, tak 2–4 po oslavách, ku kontajnerom, na smetiská, do lesa, na pole, k vode a uvidíte ako veľakrát dopadnú takéto darčeky. Aj Sloboda zvierat a útulky, spolu s obecnými (mestskými) policajtami by o tomto vedeli veľa hovoriť.
Pravidelne každý rok, po Vianociach a vysvedčeniach nachádzam vyhodené (niekedy už nie) živé dary.
Jedným z nich je aj moja fenka (bola dar-šteniatko za vysvedčenie), ktorá si nás ako sirota-bezdomovec vyvolila za svoju rodinu.

Hamon

Ano, je to vhodné. Ale pouze, pokud má dítě o zvíře opravdový zájem (tj. ideálně když už jedno má delší dobu,. stará se o něj a teď chce druhé do páru).

Potom jsou ještě dva vhodné scénáře: počítáte s tím, že se o zvíře budete starat sami, nebo máte hada, který se o nevhodný dárek postará.

anonym54

Zvíře je určitě dobrý dárek, ale jen pro toho, kdo si dotyčné zvíře opravdu přeje a dokáže se o něj náležitě postarat :)