Kelt

Co si myslíte o cyklistech, kteří jezdí po chodníku?

Taky vám vadí, když jdete po chodníku, a proti vám jede někdo na kole a přitom je vedle silnice? Ano, nebo ne? Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Nevadí mi to. Jsem tolerantní, ať si jede kudy chce, když nikoho neohrožuje…

Další odpovědi
gecco

Myslím, že jsou to pitomci, automaticky jim neuhýbám (pokud to nejsou malá děcka).
A jednou jsem na jednu babu zavolal policajty – jela vlevo a ječela, ať uhnu – tak jsem ji z kola sundal a zavolal 156… A protože ječela i na policajty, dostala litřík pokuty…
😉

quentos

Jen to nejhorší. Jsou to drzí, nevychovaní egoisté. Nejlepší na tom je, že když do vás na tom chodníku málem vrazí, jsou ONI VÁM ještě schopní vynadat.

Gecco: dobře ty! Takhle na ně…

ten který je

Nedavno jsem měl konflikt s takovým manželským párem.Nejprve málem srazili na chodníku asi čtyřletou holčičku a následně se za nimi rozeběhl můj pes,který by nekousl,ale má takové ty lovecké pudy.Došlo k slovní přestřelce.Uznal jsem že by měl být můj pes na vodítku,ale arogantní chlap nechtěl uznat že má jezdit po silnici která je hned vedle chodníku.Po nějaké chvilce jsem cyklisty potkal znovu,kdy jeli v protisměru v jednosměrné ulici a v zatáčce je málem srazilo auto.Ten chlap mi ještě vyhrožoval že mi kopne do psa.Stačilo málo a byli bychom v sobě.:-)

xxx3

no, občas to dělám taky (ale na kole už moc nejezdím). Hlavně v případě, že cesta, která je vedle, je příliš frekventovaná, jezdí tam náklaďáky apod. Nicméně nikdy jsem na nikoho nekřičel, ať mi uhýbá. Naopak, když někoho míjím, tak velmi výrazně zpomalím, klidně i na rychlost chůze.
V různých městech v zahraničí jsem viděl, že byla většina chodníků rozdělená na část pro cyklisty a pro pěší. Vůbec nechápu, proč se to u nás moc nešíří. Naopak se tady vybudovala řada hyperluxusních cyklostezek za neskutečné peníze, pořád je jich však málo na to, aby to usnadňovalo jízdu na kole.

Drap

Myslet si můžu cokoli. Já ale hlavně dávám pozor, aby do mně nevrazili. Obdobný problém je ježdění čtyřkolek po lese, po cyklostezkách a podobně.

iceT

Mě to teda vadí.
Nedávno jsem lezla přes přechod pro chodce a vzala jsem to zkratkou tak, že jsem dvěma kroky skončila na červeném pruhu pro cyklo a za mnou chlap na kole se rozčiloval, že mu lezu po jeho cestě. Přitom hned vedle byla cesta a nejlepší bylo, že po deseti metrech od přechodu cyklo stejně končila a on na tu cestu stejně musel sjet. Takže dost dobře nechápu proč ty cyklotrasy vyznačují, když tak debilně končí.

Nakobyl

Já je toleruji,protože jezdit po silnici je dnes krajně nebezpečné vzhledem k bezohledným řidičům

zjentek

mně vaděj cyklisti na přechodech ..jednou si tak jedu OV Přívozem piánko 90kou (pomaleji nelze, kvůli identifikaci- když se dlouho bunckáte, tak černý svi*ně dokáží v sekundě na vás něco ušít) a z ničeho nic mi těsně před kapotu na přechodu na kolech vpálili do cesty 2 černobílové (obyvatel sídliště OKD, složení rozpisovat nebudu) ..tak jsem na to šláp, ale stejně jsem je těsně netrefil ..a tohleto je všeobecně oblíbená činnost poblázněnejch moderních cyklistů a představte si, že ti dva mulati si ještě ťukali na čelo..

bolak

Takže se vlastně ptáš, co si myslím o sobě..no co ti mám na to říct, jenom to nejlepší samozřejmě. Radši přejedu chodce než aby mě srazilo auto :))

anonym

Že jsou to hovádka co by zasloužili plácnout pořádně přes záda lískovkou.

anonym

A proč na chodníky dávají pruhy pro cyklisty?

Reezo

Dokud nejezdí po silnici tak je mi jedno kde jezdí. Na silnici ohrožují sebe a své okolí, navíc spoustu cyklistů ani neví jak se chovat na komunikaci.

lexx

no když tam jsou ty žluté pruhy s ikonou velocipédu tam by zas neměl chodec a dodržujou to ?

honza19hk

pokud nikoho neohrozí tam mi to nevadí, sám to někdy také udělám, ono totiž některé silnice jsou dost nebezpečné,tak proč zbatečně riskovat. Pokud jsou lidi k sobě ohleduplní tak se na ten chodník cyklista i chodec vejde, by´t je to v rozporu se zákony ale zase lepší než se nechat zabít.

Filip84

Zajímavé je, že jsou státy, kde je to naprosto legální (Ísland, Kongeriget Danmark …). A – světe div se – funguje to. Ovšem za jedné podmínky: cyklista se vždy poddá chodcům (tj. nejen, že je neohrozí, on je ani neomezí a nemůže po nich vyžadovat, ba ani očekávat, aby mu jakkoli uhýbali).

Ono je, totiž, kolo a kolo a jeho řidič a řidič: bába, která se silou vůle šourá do mírného kopce „závratnou“ rychlostí 8 kmph, je bezpečnější na prázdném chodníku vedle silnice. Silničkář, který ve stejném místě pojede klidně i 30 kmph, asi na tom chodníku stejně nebude chtít jet, že.

Jen mizivé procento cyklistů jsou vehikulární cyklisté. Z mého úhlu pohledu žádná cykloopatření nechci a nepotřebuji – prostě řídím vozidlo, a jestli tam jedu autem, na kole, nebo na motorce, pořád řídím vozidlo a nevidím racionální sensus, proč bych se měl chovat jinak Ausgerechnet na tom kole. Ano, ale takových nás je maximálně 2% téměř všude na světě (s výjimkou CDN, USA a MEX, ale i tam jsou to jednotky procent).

Pak je druhý protipól, který je ale, bohužel, častější. To jsou cyklisté, kteří čumí pár metru před sebe, mají tunelové vidění, absolutně nedokáží vyřešit křižovatku, nic. My je nutíme jezdit po silnici, a oni často jezdí, a jsou poznat a prima vista – nalepení na škarpě, před jakoukoli křižovatkou se začnou chovat divně, nejistě zastaví, rozhlíží se a hledají únik – a ten je dvojí: je-li malý provoz, oni prostě počkají, až nikde, v okolí třech podmořských mil, nic není, a pak si přejedou, kam chtějí. Je-li ale provoz hustější, což je dnes téměř notorietou, tak hledají cestu, kde by mohli projít, chodník, přechod, a až se dostanou na svůj nový směr, pokračují v jízdě. No, ale ne vždy to jde tak hladce, tohle je vlastně ideální situace. Často přejedou do protisměru, protože tam je chodník, po kterém oni půjdou, nebo pojedou, dál. Nebo zastaví v místě, ve kterém zablokují dopravu, protože oni jí nerozumí a nevnímají ji – mají to tunelové vidění. Ještě větší skupina lidí vůbec neumí dát znamení o změně směru jízdy rukou, a ještě větší skupina ho sice dát umí, alespoň nějak, ale absolutně nezná pravidla, jak ho dávat lege artis.

U nás je, bohužel, problém v té vyostřenosti – stačí si přečíst ty příspěvky tady: ono by bohatě stačilo, aby ten cyklista na chodníku pochopil, že tam je host, a chodec pán, a podle toho se choval. A, na druhé straně, aby bylo co nejméně MaŠíBlů, kteří mají permanentní potřebu se někomu srát do života a někoho vychovávat. U nás je jich, bohužel, strašně hodně, takže i kdyby jel cyklista po tom chodníku tak, že o něm žádný chodec ani nebude vědět, tak je otázkou času, než se najde nějaký MaŠíBl, který ho bude chtít „opravit“, a nejlépe nožem nebo sekerou, že. Nebo jako Škrhola – sukovicí mohutně se ožene, a v tu ránu je po vose; zbývá jen, abychom dodali, že rovněž po králi. aniž by k tomu byl ale jakýkoli jiný důvod, než že jim prostě vadí, že kolo jet po chodník a kolo nemá jet po chodník.

ten který je

Matesax:Neplést si chodník pro pěší s cyklostezkou.;-)