df

Co si myslite o Františku Čubovi, bývalém předsedovi Jednotného zemědělského družstva Slušovice?

Nejlepší odpověď
Kepler

Byl to v podstatě podnikatel s otevřenýma očima, jehož vzorem byl Baťa. Předběhl svou dobu a vyloženě komunistům vadil, protože nedělal to, co se o od normálního předsedy JZD očekávalo. Jeho „kapitalistické“ manýry prostě veřejně předváděly, jak jsou komančové neschopní.

Další odpovědi
suaeda

Vyhraněný názor na p. Čubu nemám. Ale družstva jako Slušovice (bylo jich více), která v minulém režimu byla na špici a byla ukazována všem jako vzor, brzo po revoluci špatně hospodařila, nebo i zanikla. Bylo to proto, že tato vybraná družstva měla od bývalého režimu velké dotace. A bohužel po listopadu již peníze došly. Naopak družstva, která neměla dotace a byla dříve průměrná a měla horší hospodářské výsledky dnes stále fungují.

Kepler

suaeda: možná máš pravdu, ale nějak v tom postrádám logiku. Proč by vláda Čubu nejdřív dotovala a pak ho „odstřelila“ ?