dust8

Co si myslíte o bezpečnostním rozdílu mezi zamykáním dveří na jeden a na dva západy?

Nejlepší odpověď
marci1

Otázka a odpovědi na to téma: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-rozdil-v-zamykani-dveri-na-jeden-a-na-dva-zapady
🙂

Další odpovědi
autacek

Je to bezpečnější, obzvlášť s přihlédnutím ke konstrukci dveří a futer. Samotná podstata, tedy že zarážka, či vícebodové zarážky, zajedou více do hloubky z logiky věci zvyšuje předpoklad, že to bude v případě pokusu o násilné překonání, držet více.

Malvína

Jooo, tohle je můj věčný problém. Já NIKDY nemohu zavřít jen tak dveře (byť mám zvenku kouli), ani zamknout na jeden západ. Nejde mně to. Tatínek mě v dětství naučil zamknout na dva západy, když jsem sama odcházela z domu. Zůstalo mi to do dnešní doby. Bohužel, i když jdu pověsit prádlo na zahradu, nedokážu jen zabouchnout dveře, musím zamknout na dva západy. I když jsem ode dveří vzdálena jen pár metrů a nevidím na ně. Je úplně jedno, zda jdu jen na zahradu na otočku, musím prostě zamknout. Někdy mě to tak štve, protože to zdržuje, ale nedokážu si pomoct. Zvyk je železná košile.

Dochy

U normálních dveří je to mechanicky úplně jedno. Jestli závoru přerazí 1 cm od kraje nebo 2cm od kraje je případnému násilníkovi fuk. Pokud se někdo bude snažit „odemknout“ pak odemknutí druhé polohy klíče ho zdrží tak o 20–100% podle jeho zkušenosti, výbavy a kvality zámku. (o více než 100% jen v případě, že je to nervák a to že se neotevřeli dveře na první pootočení ho vytočí k nepříčetnosti)