Avatar uživatele
dust8

Co si myslíte o bezpečnostním rozdílu mezi zamykáním dveří na jeden a na dva západy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1515 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Otázka a odpovědi na to téma: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-rozdil-v-zamykani-dveri-na-jeden-a-na-dva-zapady
🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Je to bezpečnější, obzvlášť s přihlédnutím ke konstrukci dveří a futer. Samotná podstata, tedy že zarážka, či vícebodové zarážky, zajedou více do hloubky z logiky věci zvyšuje předpoklad, že to bude v případě pokusu o násilné překonání, držet více.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Jooo, tohle je můj věčný problém. Já NIKDY nemohu zavřít jen tak dveře (byť mám zvenku kouli), ani zamknout na jeden západ. Nejde mně to. Tatínek mě v dětství naučil zamknout na dva západy, když jsem sama odcházela z domu. Zůstalo mi to do dnešní doby. Bohužel, i když jdu pověsit prádlo na zahradu, nedokážu jen zabouchnout dveře, musím zamknout na dva západy. I když jsem ode dveří vzdálena jen pár metrů a nevidím na ně. Je úplně jedno, zda jdu jen na zahradu na otočku, musím prostě zamknout. Někdy mě to tak štve, protože to zdržuje, ale nedokážu si pomoct. Zvyk je železná košile.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

U normálních dveří je to mechanicky úplně jedno. Jestli závoru přerazí 1 cm od kraje nebo 2cm od kraje je případnému násilníkovi fuk. Pokud se někdo bude snažit „odemknout“ pak odemknutí druhé polohy klíče ho zdrží tak o 20–100% podle jeho zkušenosti, výbavy a kvality zámku. (o více než 100% jen v případě, že je to nervák a to že se neotevřeli dveře na první pootočení ho vytočí k nepříčetnosti)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek