dust8

Co si myslíte o benzínovém čtyřtaktním generátoru s max. výkonem 2200 W, jakožto zdroji náhrad. napájení pro celý RD?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží co vše budeš chtít mít zapnuto.

Další odpovědi
autacek

Slabé, tedy pochopitelně s ohledem na potřeby domu, pro úsporný režim by to stačit mohlo. No a pak je to drahé, tedy především provoz, no a mimoto hlučné.

Funna

s výkomen 2,2 kilowatu?…tohle si vezme rychlovarná konvice…pokud chceš přejít na režim, nebudu skoro používat elektřinu a pokud ti nevadí, že pokud zapneš odporový spotřebič (fén, pračka, konvice, touster, el. trouba atd), tak musíš vypnout všechno jiné, tak možná…tohle bych brala jen jako zálohu při delším výpadku energie, aby mi např. fungoval kotel a lednice…jinak je to nanic..

Kepler

Jen pro slabší spotřebiče. Žádné vaření, topení, žádná teplá voda, leda bys to měl na plyn. Moderní generátory vůbec nejsou hlučné, jen si tak tiše vrní – používají je i pouliční kapely.

Dochy

Pro celý RD na běžný provoz ne. Vem si některé spotřebiče: Rychlovarná konvice 2000, Pračka 2200, žehlička 1000. Příp. elektrické vytápění 5000–20000.

Jako záložní zdroj na základní provoz klidně: Napájení automatického kotle 100–200W, TV 150W Osvětlení řekněme 300W ve špičce, PC 50–200W (ne nejvýkonnější herní sestava, ta může mít klidně kolem 1000W nebo v případě některých šílenců i hodně přes)

honza19hk

Na napájení celého domu v běžném režimu je to hodně málo. Na napájení celého baráku aspoň 10 KW. Záleží co vše chceš používat.na nouzové napájení ledničky, čerpadla vody a kotle a svícení to stačí. Na sporák, mikrovlnku,konvcici atd zapomeň. To že to je hlučné budiž,centrálu není problém umístit dál od baráku.