Avatar uživatele
Magička

Co si myslíte o benevoletnímu přístupu v ČR k měkkým drogám? (alkohol, cigarety, marihuana apod.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? střevo před 3251 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

U nás si vždy vypěstujeme problém, aby ho pak pár „chytráků“ mohlo řešit:-(((
Doplňuji:
Tabák není droga, to bych za drogu musela považovat i kávu a čokoládu:-)
Jsem nekuřák a tabák za drogu opravdu nepovažuji.

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

a kde jste sebrala informaci,že cigarety patří mezi „drogy“ ? :DD
Doplňuji:
Popina: a jak se ta droga projevuje? :D Lidi,já už mám tady fakt dost :D

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Popina

Samozřejmě, že je tabák drogou. U nás je benevoletní úplně všechno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Jsou to takové drobné radosti života, které devastují člověka relativně pomalu. Než ho zabijí nebo vyřadí ze společenského fungování, tak mnohdy stihne odvést kus slušné práce. Takže bych byl benevolentní i nadále. Například marihuanu bych legalizoval. Lidi to chtějí a moc jim to neubližuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Máš to špatně rozdělené. Tabák ani alkohol, na rozdíl od marihuany, nejsou měkká, ale tvrdá droga, protože způsobují fyzickou závislost.
Ovšem přístup k obecně všem drogám je v Čr benevolentní. Proto by jsme mistrovství světa v fetování vpohodě vyhráli.
Jo a můj názor na to. Ať si dělá kdo chce co chce, když mě tím neomezuje/neu­bližuje mi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

definujte vašu predstavu drogy. a potom sa môžeme baviť o tom, čo si mylíme.
droga totiž môže byť i púpavovýv kvet (pampeliškový květ).

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nekouřím ani bylinky,protože jsem ještě panna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všechno, na čem jsi závislá, je droga, ať už to je čokoláda, cigareta, alkohol, ale na to se neptáš. No co bych si myslela, je to o penězích. Stát si na tom skvěle vyrejžuje a pořád se najdou hňupové, kteří i kdyby stály třeba cigára krabka 300,– Kč, tak si ji koupí a stát se jen směje týhle nekonečný lidský blbosti.

Výpočet zdanění cigarety

Celkovou daň u cigaret tvoří spotřební daň a DPH. Počítejme, že krabička cigaret stojí 69 Kč. Spotřební daň je vypočítána v minimální výši. Spotřební daň u krabičky činí 42 Kč (20 ks x 2,25 Kč) a DPH 11,97 Kč (69 Kč: 121 × 21). Celková daň činí 56,98 Kč, tedy necelých 83 % konečné ceny cigarety.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/dph-a-spotrebni-dane/spotrebni-dane/tabak-a-tabakove-vyrobky/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Celander

Je skvěle uprostřed. Nejsme Nizozemí ale zase zbytečně nezakazujeme takže nepodporujeme tolik mafii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

  1. myslím, že pojem mäkká a tvrdá droga je tvrdá manipulácia..­...opýtajte sa rodín narkomanov a gamblerov, čo je lepšie koniec irónie
  2. alkohol a cigarety by mali byť určite prísnejšie kontrolované…hlavne u detí! okrem vína a piva (cideru, atď. do 15%) by mali byť drahé a napr. za rušenie pálenice by mal štát odmeňovať…napr. zrušíte pálenicu, dostanete kuratá či húsatá na chov…chľast za mäso, anyone?

..represie viď USA 20.st. sú kontraproduktív­ne…hlavne v postkom krajinách

čo sa týka detí, mali by im ísť príkladom celebrity, hlavne a hlavne športovci....­....proste deti musia vidieť, že nechľastať a nedrogovať sa dlhodobo oplatí.....mali by dostávať nejaké odmeny…aj za pohyb a zdravú stravu

  • podľa mňa sú teraz akútny problém skôr nelátkové závislosti…gam­bling, shopoholizmus, internet a facebook, šport, hromadenie vecí, konšpiračné teórie, sekty (áno, aj to je závislosť)

keď sme pri sektách, bolo by dobré posvietiť si na spolky typu Straight X......lebo aj oni sú nebezpeční, a čo je horšie, rodičia si to neuvedomujú

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

jaký měký drogy ?
tabák není droga, copak je na něm někdo závislej ?
kouřím 20 let a řeknu si že zejtra přestanu – a je to, už nekouřím (nebo né?)
Stát nemá v demokracii lidem co zakazovat – nebo zakáže lid státu existenci, na to ať si „stát“ najde jinej lid, to už sme tu měli…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Mně spíš přijde zajímavější fakt, že cigára a alkohol se můžou vstřebávat a dokonce i prodávat s požehnáním státu, a marihuana je stále tabu. Přitom na džointa přece ještě nikdo nikdy neumřel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

bolak : asi proto,že tabák není droga,čili není halucinogenní :D . Nevím jestli někdo na marjanku nezemřel ,ale znal jsem lidi,kteří to v hlavě měli totálně vyhulený jen z ty marijanky -a to do slova a do písmene

před 3249 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ale tak já taky pozoroval 15 hodin v kuse čůrek vody, jak teče do vany a pak odtýká vírem do odtoku, ale tak co, někdo byl v egyptě a viděl pyramidy, já mám zase svý zážitky..

před 3249 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

to nevadí,já jsem tady na kole…abych navázal na tvůj vzkaz. Stále nerozumím tomu jak můžeš srovnávat tabák s halucinogenní látkou jako je tráva

před 3248 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek