dnb

Co si myslíte o Adolfu Hitlerovi?

(Jen mě zajímá co si o něm lidi myslí, já osobně nevím a tak se ptám, vás, co si o něm mám myslet

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kelt

DOBREJ

Posuzovat někoho, kdo už nežije a zásluhou určité ideologie není prezentován zrovna v těch nejlepších barvách je trochu zvláštní. Kolik lidí má na svědomí on a kolik je takových masových vrahů, co vedli války , ničili atd. Pro své vrstevníky něco znamenal, pro někoho pozitivní, pro jiného opak. Přečti si knihu Paralelní životy, kde jsou srovnáváni Hitler se Stalinem., přečti si dějiny od doby Napoleona po současnost, abys pochopil prostředí, podmínky a situaci a dobu. A kdybys takto udělal anketu třeba o Josefu II, Ladislavu Jagellonském, nebo Napoleonovi, byly by body této ankety stejné. Něco jsem o Adolfu Hitlerovi četl, takže váhám, co bych napsal. Musím vyloučit nic, vzhledem k tomu, že se dokázal prosadit a dokázal ovlivnit spoustu lidí. Dokázal ovlivnit masy, zajistil mnoha lidem práci, dokázal sjednotit většinu německého národa. Měl cíl, plán i když negativní , protože chtěl a zabíjel mnoho lidí jen kvůli jiné víře, barvě pleti a pod. To co udělal , by se už nikdy nemělo opakovat a proto by takový člověk neměl být zapomenut. Možná spostě lidí, připadá tato otázka jako špatná, ale je to proto, že nikoho nezajímá historie. A historie by nás měla poučit. Pak je tu volba mezi zmetek a dobrej. Ovšem dát rovnítko mezi zmetek = nevýznamný, nedůležitý asi není to nejlepší. Takže dám, vzhledem k tomu, jak je sestavena anketa Dobrej, a to ne proto, že bych si ho vážil, jako masového vraha, ale jako toho, kdo dokázal výrazně ovlivnit národ a ukázal se jako obratný politik. Obávám se že to mnoho lidí nepochopí,jak je to myšleno.

Další odpovědi
postcd

NIC

někdo kdo se tu o něco snažil, má na svědomí mnoho lidských životů a kdo je mrtvej

iceT

BLBÁ OTÁZKA

co si mám myslet o „člověku“,který žil a zemřel dávno předtím než jsem se narodila já nebo mí rodiče?měl by ses zeptat těch,kteří ho pamatují osobně a těch už asi moc nebude,a taky si o něm nebudou chtít povídat.

Jádrohlod

BLBÁ OTÁZKA

suaeda

NIC

Doplňuji:
Jedna z postav novodobých dějin. Podle mne patří sice k těm nejhorším, ale člověk a vlastně celé lidstvo se vyvíjí a do budoucna se poučí hlavně ze svých největších chyb.

Reezo

BLBÁ OTÁZKA

Je třeba si uvědomit, že dějiny jsou trošičku zkreslené a k jeho jménu se přiřazuje ztělešněné zlo. Jenže z jeho pohledu úhlu nedělal špatnou věc, takže jde spíš o individuální posouzení. Koneckonců byl to jen člověk, jako my ostatní.

jirkajirka

BLBÁ OTÁZKA

Kaxx

BLBÁ OTÁZKA

pája139

BLBÁ OTÁZKA

Doplňuji:
myslím si že to byl pěknej hajzlík zabít tolik lidí a chtít ovládnout svět to je trochu moc

sassan

BLBÁ OTÁZKA

Myslím si že pokud se ostatních ptáš co si o komkoliv druhém myslet namísto aby sis sám nějaký názor vytvořil tak jsi přesně ten ideální typ člověka který Hitlerovi dopomohl k moci .-)

dannyb

ZMETEK

strajch007

ZMETEK