pukula

Co si myslíte na stav pravopisu v české republice?

já si myslím že je to dost bizardní

Odpovědi
Rocker

Někdy nestačím zírat,co dokážou někteří jedinci vyplodit.A to nemluvím o puberťácích,kteří všude cpou w anebo píšou jen zkratky.

anonym

spíše než nezvládnutý pravopis mi připadají bizardní otázky a témata tohoto typu
Doplňuji:

  • dědek 1: co si myslíte o tom jak jsou na sebe lidi zlí ? Všechny ty války a počítačové výry.
  • dědek 2: jooo jooo, to za nás bylo ináč

hanny 2

Zrovna včera jsem se dozvěděla od manželky středoškolského profesora,že v dnešní době se klade důraz především na znalosti než na pravopis.Studen­t,který napíše slohovou práci s xxx hrubkama a má ji obsahově dobře,tak je ohodnocen kladně.A používání cizích slov v psaném i mluveném slovu je dnes také normální.

Terryle

Nečtem knížky – neumíme česky. Čeština je natolik těžkej jazyk, že se ji ve škole naučit nedá, musí se „okoukat“ čtením správnýho textu.
Je to fakt, rve mi to oči, víc s tím zatím nenadělám. A i když budu psát a budu psát dobře, stejně nikoho nedonutím, aby to čet…

Jinak, když už se ptáš (jinak chyby fakt neřeším, někdo česky umí, někdo holt ne): Česká republika s velkým Č, bizarní bez toho „d“… a nemyslí se „na stav“, ale „o stavu“. Málo čteš! :o)

Katusa

Je to hrůza, ano každému se chybka vloudí, nebo překlep, ale někteří se za to asni nestydí (já se tedy opravdu případně stydím a omlouvám). Používat cizí slova, jen abych vypadala „in“ mi přijde ulítlé. Čeština je krásný bohatý jazyk, a stejně s přítelem milujeme vytváření nových slov (zejména oslovení). Jinak už se to řešilo zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mate-nazor-na-stav-pravopisu-u-ceske-populace

Pecudka

Děs a běs.

Děda Louda

Trefně zformulovaný dotaz. Dokonce i mně doklaplo, že jde o humornoě pojatou nadsázku.

anonym

může se nám to líbit, nelíbit, můžeme to i ignorovat, ale to je asi tak všechno co s tím můžete dělat. Leda byste vzala křídu do ruky a začala pořádat putovní školu pro nedouky.