Avatar uživatele
Shuffle

Co si myslíte homopatické medicíně?

Obvykle vám projiždí takovou železnou tužkou a hmatá Vám na různé body
na rukách a na nohách. Přístroj u toho pipá.
Doplňuji:
*homeopatická medicína

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, hanny 2 před 4417 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podobné otázky

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­109&q=homeopa­tie&sa=Vyhledat&oq=&aq=&­aqi=&aql=&gs_sm=&gs­_upl=

Může 11leté dítě pochopit principy homeopatie atd., když položí nepřesně otázku?

Měření není homeopatická medicína, užívá se i u jiných druhů alternativního léčení. Pomocí přístroje se zjišťují energie v různých drahách těla. Teprve pak se předepíší homeopatické nebo bylinkové či jiné přípravky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Shuffle, homeopatická medicína není jenom diagnostikování energetických bodů na těle. Tato medicína vlastně doplňuje medicínu klasickou a snaží se pacienty léčit šetrnější formou, nikoliv klasickými léky, ale speciálně upravenými léčivy, která organizmus nezatěžují, nebo jej zatěžují výrazně méně než chemická léčiva.
Homeopatie je hodně závislá na otázce víry ve vlastní schopnosti a v uzdravení sebe sama. Patří mezi tzv. alternativní medicíny.
Ještě k tomu přístroji – setkala jsem se s ním poprvé asi v roce 1993, kdy jsem jezdila na elektroléčbu do Havířova, Dolní Suché. Tento přístroj signalizoval, které nervové zakončení vykazuje odchylky od dlouhodobého normálu. Podle toho se potom prováděla v místech oslabených léčba elektrickou jehlou, nebo akupunkturou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Skeptik

Myslím si, že nefunguje a placebo (které také nefunguje) je dle mého názoru jen takový politicky korektní způsob, jak říci těm lidem, že je to absolutně k ničemu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tak to je něco nového …to neznám,

já znám jen homeopatii

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Myslim že to funguje na podobném principu jako placebo a to se v medicíně běžně používá. Účinných látek je tam jen v minimálním množství, ale z psychologické hlediska to jistě může fungovat a léčit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek