Co si myslíte

Jsou pro vás lidé od 50 let odepsaní stařečkové a stařenky?

Nejlepší odpověď
quentos

v deseti letech bych řekl ano; teď rozhodně ne. Tatínkovi bylo padesát před třemi lety, mamince bude příští rok a ani o jednom z nich se to nedá říct ani náhodou. Je to hlavně o tom, na kolik se člověk cítí; ženy v padesátí dokáží být stále okouzlující, a co se týče mužů, vzpomeňme na Jana Krause a jeho slavné bonmoty o „druhomízácích“…
Doplňuji:
*padesáti

Další odpovědi
dudu

Bubco z Prahy, já Vám snad ublížím. Můj strýc je ročník 1922, na pozdzim jsem ho káral když sám opravoval křidlici na téměř třímetrovém tarase, minulý týden jsem ho spatřil jak odjíždí autem s nákupem od supermarketu a včera jsme si téměř půl hoďky pokecali přes SKYPE. Přes e-mail mě běžně posílá vlastnoručně naskenované nebo nově pořízené fotky!! Co k tomu dodat?

dagry

Bubčo si jako děláš srandu? Já jsem měla 50 v prosinci a to už je jako můj konec nebo co? Vždyť jsem si pořádně ještě nic neužila a ty už nás jako odepisuješ? A kolik je teda tobě? Já se opravdu jako stařenka necítím a zatím na ni ani nevypadám.

anetadela1

Jak psal quentos, v 10–15 letech mi přišli „staří“ i 30ti letí lidé. Samozřejmě čím jsem starší, tím na to mám jiný pohled. Za 1,5 roku mi bude 30 a rozhodně nejsem stará… A ani není stará moje mamka, který bylo v lednu 50 let. Můj děda zemřel v necelých 75 a byl hodně sešlý, ale bylo to tím, že měl 3× mrtvici, prodělal pár operací atd… Děda mýho manžela oslavil v létě 80 let. Je to čipera, pomohl nám postavit dům a vypadá o 20 let mladší.
Tak který z nich je potom „starý“?

Michal

Ne,ale nesmí se dát.

vecernice

V žádným případě nejsou.Někdy smekám před energickými padesátníky a padesátnicemi a dál.

Klarisa

No to určitě ne.Stařečci jsou pro mě lidé od 80let.

Vicki

Jak kdo-záleží na tom,jak mladý je duch.Znám jednu 74letou paní,která ne že jen na to nevypadá-ale je mladá hlavně duchem.Naproti tomu můj 18letý synovec-to je pravý opak.Ale pravda je že v 15 byl pro mne třicátník už v podstatě nebožtík:-)).

lorja

Staří připadají zaměstnavatelům,když se zajímají o práci.V mnoha případech dostane přednost mladší uchazeč,ikdyž ten starší má delší praxi.

Zdroj: život