Co si myslíte?

Mohlo by dojít k situaci,kdy by si zcela běžný,standardní hlupák pomyslel o někom,který si myslí,že ten hlupák je opravdu hlupák,že je hlupák?
Nebo je to běžné?
Doplňuji:
Jsem takový „zvídavý“.Ale dopadlo to celkem slušně,ne?

Nejlepší odpověď
kropitko

No,tak bubco…z Vaší otázky jsem hlupák už teď a to jsem si vždy myslela,že jsem docela normální poměrně chytrá holka.

Hlupáci si většinou myslí i o chytrácích,že jsou hlupáci
Doplňuji:
Otázkou zůstává jestli jste zvídavý hlupák,nebo chytrák..případně zvědavý chytrák nebo hlupák…téma na další otázky???

Další odpovědi
annas

Napadají mně výroky slavných o lidské hlouposti – potvrzují, že hlupák si těžko uvědomuje, že je hlupák.
Cicero: Je vlastností hlupáků vidět cizí chyby a na své vlastní zapomínat.
Aristoteles: Největší hloupost je diskutovat o hlouposti s hloupými.
České přísloví: Člověk musí být velmi hloupý, aby o tom nevěděl.

quentos

Určitě je to běžné. Jedna z vlastností hlupáků, ať už standardních nebo echt, je, že si nemyslí sami o sobě, že jsou hlupáci, nýbrž že hlupáci jsou všichni okolo.

led

je to prirodzená ľudská vlastnosť, „ja som najmúdrejší, ostatní sú hlupáci“
všimnite si tie palce dolu u odpovediach 🙂

Jakub

Já si myslím, že je to docela standardní situace, že si běžný hlupák myslí o jiném hlupáku, že je hlupák a nevidí, že hlupák je vlastně on.

Wareg

Jedná se o zcela standardní věc. Řekl bych, že realita všedního dne.

Michal

Hlupák si nikdy nepomyslí,že je hlupákem tak,jako si nemyslí většina bláznů,že jsou blázni(pokud nedostanou léky).

GangstaHelper

Je to tak. Já si to myslím o hodně lidech, a nechci ani vědět, kolik lidí si to myslí o mě. (To je ta výhoda, že neslyším cizí myšlenky.) Takže je vesmír opravdu v rovnováze.

Nejhorší to má ten, co si myslí, že si o něm nikdo nemyslí, že je hlupák.

Nuk nuk

Hlupák si vždycky o druhém myslí, že je hlupák.

faktor82

Dnes a denně se s touto situací setkávám, jak jeden o druhém tvrí, že je hlupák a přitom už je samo hloupé to o někom tvrdit. Takže, tato situace je zcela běžná.

anonym

Jak tak vidím,téměř,že?