eva

Co si může dovolit exekutor?

Dobrý den.Před chvílí u mě byla exekutorka s tím,že přítel dluží soudu 2000 kč a že jí to mám hned zaplatit nebo půjde dál a zabaví mi majetek.Nakonec mi na to dala týden abych to zaplatila.S pří­telem spolu žijeme ale nemá u mě trvalé bydliště ani žádný majetek.Byt i vybavení je všechno moje.Může si dovolit přijít ke mě a zabavit mi něco,když se mě jeho dluh z roku 2004 netýká?

Odpovědi
standa

Exekutor, který je vybaven pravomocným usnesením o vykonání exekuce si může dovolit opravdu hodně ☹

Exekutor může paradoxně zabavit i ´cizí´ věc o níž se může důvodně domnívat, že patří dlužníkovi (vaše tvrzení, že věc je vaše není v daný okamžik relevantní…, ale samozřejmě, že později se lze domáhat nápravy).

Je fakt, že se vás dluh vašeho přítele netýká, ale pokud spolu sdílíte domácnost (otázka tvrvalého bydliště není podstatná), je exekutor oprávněn do vašeho bytu vstoupit a vykonávat exekuci dlužníkova majetku…

V dalším odkazuji na odpověď na obdobnou otázku – viz zdroj níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-mam-jit-aby-pritelkyne-napsala-ze-vse-co-je-v-byte-je-jeji