Spartaboy

Co si mám představit pod tím, že někdo rizikově pije, ale ještě není alkoholik?

Asi to nebude, že si dá jedno pivo denně.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Definice rizikového a škodlivého užívání alkoholu v g 100% etanolu viz např. web v odkaze.
V podstatě každý, kdo si dá víc než jedno každý den, riskuje …

Zdroj: https://www.al­koholpodkontro­lou.cz/co-uz-je-zavislost/rizikove-uzivani/

Další odpovědi
quentos

Jednoho takového jsem znal. Pil denně 4–6 piv, přesto však bez toho dokázal být – dokázal si to odepřít (a pak přestat úplně). Obecně se alkoholik spíše pozná podle psychického stavu v době abstinence než podle toho, kolik pije – má-li abstinenční příznaky a „nemůže bez toho být“, pak může být člověk alkoholik i při konzumaci jednoho piva denně.
Obecně rizikové pití představuje denní množství alkoholu přesahující čtyři tzv. jednotky denně, u žen pak údajně polovic (POZOR, jedna jednotka nerovná se jeden alkoholický nápoj. Jeden běžný alkoholický nápoj, tzn. jedno velké pivo, dvě deci vína nebo malý panák tvrdého, odpovídá DVĚMA jednotkám). Záleží však na mnoha faktorech – tělesná konstituce, fyzická výdrž, intenzita denní fyzické zátěže…

ElonMusk

Každé tělo reaguje na alkohol jinak (mezi faktory lze řadit počet klků v žaludku, poškození jater a ledvin, nemoce, věk atd.).
Pokud je někdo například vyléčený alkoholik, tak jedno pivo denně je pro něj samozřejmě velice rizikové.
Pokud má někdo problémy s gynekomastií, se žlázami v těle, a denně si dopuje tělo estrogenem v pivu, resp. potlačuje hladiny testosteronu, tak je to pro něj velmi špatné. Při problémech s hormony v zásadě alkohol nevadí, ale vadí estrogen (tedy požívání piva). Mimo jiné např. kulturisti nepijí pivo, aby neměli moc estrogenu a měli rychlejší svalový růst, a obecně nepijí alkohol ze stejných důvodů (nicméně ethanol působí jinak než estrogen, pro mužské i ženské kulturisty však tyto látky nejsou prospěšné).

Jinými slovy → záleží na každém člověku individuálně, ale pro řadu lidí může být i pití jednoho piva denně rizikové (pivní pupek se vám udělá určitě, ale to nepovažuji za zdravotní riziko, jen za ignoranci estetiky vlastního těla).