FlAsh_7

Co si mám představit pod tím, že objektiv nemá „elektronické nastavení clony“?

Mám na mysli takové ty staré nebo levné čínské manuální objektivy. Jak se s absencí nastavení clony nastaví manuální režim? Je pak uživatel donucen nastavovat pouze ISO a čas a tím pádem být odkázán pouze na režim P a S? Moc tomu nerozumím, používám objektivy s autofokusem.

Nejlepší odpověď
Emefej

Čemu nerozumíš? Clona se nastavuje ručně pomocí clonového kroužku na objektivu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.