Lásenka

Co si mám představit pod pojmem agropodnikání?

Nejlepší odpověď
led

Podnikanie v poľnohospodárstve

Další odpovědi
hanulka11

Školní vzdělávací program AGROPODNIKÁNÍ vychází ze základů zemědělského vzdělávání. Povinné předměty doplňuje široká nabídka volitelných předmětů, které umožňují reagovat na změny v hospodářské sféře a přizpůsobit přípravu absolventů požadavkům trhu práce, jak na úseku zemědělských činností, tak v jiných resortech, podnikatelských aktivitách, administrativě i službách. Základem je výuka přírodovědných a společenskovědních předmětů, dále je posílena výuka odborných zemědělských a technických předmětů, ekonomických předmětů, marketing management.
Uplatní se zejména jako zemědělský technik, agronom, zootechnik a farmář, jako samostatný podnikatel, obchodník se zemědělskými produkty, plemenář, šlechtitel, prodejce služeb pro zemědělství, pracovník provozu zpracovatelského průmyslu, prodejce zemědělské techniky, pracovník zemědělské inspekce, poradce pro zemědělství, odborný pracovník údržby krajiny a rozvoje venkova včetně agroturistiky. Může vykonávat funkce středních technickohospo­dářských, administrativních a správních pracovníků jak v zemědělských podnicích, tak ve státní správě.
Součástí kvalifikace je řidičské oprávnění skupin T, B a C.
Absolventi se samozřejmě mohou ucházet i o přijetí ke studiu na vysoké škole nebo v různých formách pomaturitního stu­dia