JežíšKristus

Co si má společnost počít s hloupými lidmi?

Karikatura: Miroslav Kemel

Nejlepší odpověď
seraphico

Vůbec nic. Na světě je plno chytrých lidí, takže se to tak nějak hezky vyvažuje. Kdyby všichni byli pouze chytří, tak by výrobci rádií zaplakali nad výdělkem, protože by každý byl chytrý jak rádio 😄

Další odpovědi
zjentek

;D ;D ;D

Všechno je jinak. Za tím, co chápeš, je druhý svět – ten opravdový.

A co na vakcínu říká Ježíš? (;

Kajoch

Pokud se ty považuješ za chytrého, tak něco navrhni. Uvidíme.

Rokio

Hloupí lidé by se měli věnovat učení a sebezdokonalování, aby se stali chytrými.

Těm, kterým to nepomůže, bych doporučoval pracovat jako dělník, nebo jinou jednoduchou práci, aby byli užiteční.

annas

„Buďme vděčni za existenci hlupáků. Bez nich by ostatní nemohli vyniknout.“ Mark Twain

https://zena.ak­tualne.cz/cita­ty-o-hlouposti/r~i:wi­ki:4282/

Je chytrost opakem hlouposti? Přece hloupost musel někdo vymyslet, určitě nepřišla sama. Hlupák začal přemýšlet, to je nebezpečné.

Pokud blbost pokvete, bude celý svět jako velká rozkvetlá zahrada?

led

Pro společnost jsou potřební.
Kdo by dělal, když odmítáme práci (dle nás) pro hlupáky?
Kdyby nebyli hloupí lidé, jako bychom věděli, že jsme (možná) moudří?

Justin1

Je třeba snažit se je naučit, dělat osvětu, dávat jim opakovaně podněty k tomu, aby pochopili, co nechápou. Je třeba počítat s tím, že nestačí jim to říct jednou a dál se o tom nebavit, jinak to budou podceňovat. Je třeba taky počítat s tím, že když nemají motivaci, budou chápat povinnou věc jako trapnou a doporučovanou věc jako bezvýznamnou.

Ametyst

To jsem nevěděla, že se měřilo IQ stáda, co věří v dobrotu vlád.

paul1

Jo je to naprrrosto norrmální Uďo 😊😊😊.
😊😊😊 V každém národě, i v tom nejvyspělejším, se najde cca 30 % blbců.

podger

No co s tebou… A ty nevíš?

led

Ametyst, treba merať. Každý pastier vám povie, že
1 – je stádo trucovité, ale stačí pohnať vodcu, alebo pár jedincov bičom a stádo sa zmení na poslušné
2 – je stádo poslušné, ktoré poslúcha bez rečí, bez násilia, za dobrú pastvu.

Platí to aj u ľudí.