dust8

Co si Bible myslí o sexu a případně souhlasíte s jejím názorem?

Nejlepší odpověď
Drap

Bible je kniha a ta , jako taková si nemyslí nic. Knihy ani další věci nemyslí.

Další odpovědi
marci1

Bible není proti tomu, aby lidé měli ze sexu potěšení. Naopak ukazuje, že sex je darem, který Bůh dal lidem v manželství. Bůh lidi stvořil „jako muže a ženu“ a považoval to za „velmi dobré“. (1. Mojžíšova 1:27, 31) Když prvního muže a první ženu spojil v manželství, řekl, že se „stanou … jedním tělem“. (1. Mojžíšova 2:24) K tomuto poutu mělo patřit potěšení z intimního života a také citová blízkost.
Potěšení, které v manželství nacházejí muži, popisuje Bible těmito slovy: „Raduj se s manželkou svého mládí… Její vlastní prsa ať tě opájejí v každé době. Její láska kéž tě stále vzrušuje.“ (Přísloví 5:18, 19) Bůh si přeje, aby sex těšil i manželky. Bible říká: „Manželé a manželky by měli uspokojovat sexuální potřeby jeden druhého.“ (1. Korinťanům 7:3, God’s Word Bible)
Bůh vyhradil sexuální život jen pro manželské partnery. Je to vidět z Hebrejcům 13:4: „Manželství ať je pro všechny počestné a manželské lože ať je neposkvrněné, neboť Bůh bude soudit smilníky a cizoložníky.“ Manželé a manželky si musí být věrní a zachovávat si pevné vzájemné pouto. To, co jim působí největší radost, není sobecká snaha o vlastní uspokojení, ale uplatňování biblické zásady, která zní: „Více štěstí je v dávání než v přijímání.“ (Skutky 20:35) 😄

elkon

Bible mě nezajímá. A těžko si knížka něco myslí.

Rokio

Podle většiny křesťanů je v pořádku pouze sex v rámci svazku manželského. Někteří lidé věřící v Boha si myslí, že je sex OK, pokud vede pouze k oplodnění manželky, aby byl zplozen potomek.

Roman71

Jak už tady bylo psáno, Bible si o sexu nemyslí nic, ale to neznamená, že by se v ní o sexu nepsalo. Sex je nedílná součást manželství. Ostatní je zákonem považováno za sexuálně nevázané (nemravné) chování (řecky porneia), které nese své trpké ovoce. Bible navíc varuje a říká, že bychom před sexuální nemravností měli utíkat (1.Korintským 6:18) „Utíkejte před sexuální nemravností! Každý jiný hřích, kterého se člověk dopustí, se netýká jeho těla, ale kdo se dopouští sexuální nemravnosti, hřeší proti vlastnímu tělu.“ A také: „Ti, kdo se dopouští sexuální nemravnosti, modláři, cizoložníci, muži, kteří se podvolují homosexuálním stykům, muži, kteří mají homosexuální styky, … nezdědí Boží království.“

Nikde v Bibli ale není psáno, že by pohlavním stykem manželského páru vždy měl být zplozen potomek, nebo že by měl mít maželský pár pohlavní styk jen za účelem zplození potomka. Jsou různá místa v Bibli, která se o sexu v manželství vyjadřují pozitivně a naprosto přirozeně..

Osobně s biblickým názorem souhlasím a uznávám, že přispívá k pevnějším vztahům v manželstí a pomáhá vyhýbat se tomu, co manželství ničí.

zjentek

Zakázané ovoce nejvíce chutná proto kazatelé celibátu tolik obcují s dětmi.