Alča M.♥

Co se zuřivým burundukem?

Mám doma burunduka páskovaného, bude mít dva roky. Mám ho od jeho 5 měsíců. Pořád kouše. Máme dvě čivavy a když veverku pustíme, hryzne je třeba do nohy. Čivcavy se jí bojí, ikdyž jsou 3× větší. Burunduk, když je v kleci, pořád leze dokola na tom stejném místě, dělá to otravný zvuk a všechny to otravuje. A ještě k tomu piští. Co s ním máme dělat? Proč je trakový zuřivec? Mě moc nehryže, spíš rodiče. Asi to bude tím, že je jaro, že? P.S. Pouštíme ho, dáváme mu žrádlo, pití a čistíme klec často

Nejlepší odpověď
anonym

Z otázky není patrné,zda se jedná o samičku nebo samečka. V každém případě se jedná ve dvou letech o pohlavně dospělého jedince a agresivita může být projevem neukojeného pohlavního pudu.V našich podmínkách není jednoduché sestavit nepříbuzný chovný pár a jestliže se nechcete ne zrovna jednoduchým chovem burunduků zabývat, doporučovala bych kastraci.Poraďte se s veterinářem nebo se zkušeným chovatelem…:D

Další odpovědi
helcaify1

Burunduk může být v takzvané pubertě, kdy kouše a chová se tak jak popisujete a časem se to změní. Může to být také známkou po jeho rodičích, kdy podědil tuto nepříjemnou vlastnost. Je to přátelské zvíře, které pořád potřebuje společnost. Možná má se cítí hodně sám a tímto to dává najevo. Burunduka si chystám pořídit od kamaráda. Mám o nich tedy hodně načteno ale pro jistotu zkuste zajít za veterinářem. Ten určitě bude vědět jak na to :)