Co se z angličtiny, lze naučit sám z učebnice pro samouky nebo z výukových CD/DVD a na co je už lepší učitel/učitelka?

Nejlepší odpověď
IK

Jsem velkým zastáncem výukových programů. Zejména že často výuku vzdávám a zase začínám, opakuji co jsem zase zapomněla a pomalu ve svém tempu se prokousávám dál. CD jsou super na cvičení slovíček, mám program na cvičení gramatiky i s výkladem (Landy), zatím ho musím ohodnotit jako lepší i než LANGMaster, dřu v něm jak výslovnost tak psaní. Učitel by mě stál nepoměrně víc peněz.
Moje dcera se učí dobře a učitelé jí vyhovují právě tím vedením, opravováním a výkladem.
Já si vyhledám vše rychleji než si to zapamatuji, takže potřeba drilovacího mechanizmu je u mne přednostní.
Když jsem si kupovala první CD byla jsem v takovém stavu, díky opakovanému ponižování že látku nezvládám, že jsem musela vybudovat k výuce jazyku nový vztah pomocí her a obrázků interaktivního CD angličtiny pro děti.

Zdroj: http://www.lan­di.cz/

Další odpovědi
Amie

No já bych byla se sama schopná učit asi hodinu…
ne vážně, učitel mě aspoň donutí něco dělat. Samostudium mi říká: „jestli se ti nechce… jdi si dělat něco jiného“

hanulka11

důležitá je konverzace a hlavně tě učitel hned opraví ,
mně to nešlo se učit sama a lepší je ,když je menší skupinka líp se naučíš a hlavně se přinutíš .

answerer

Trpělivost a používat čerpání z více materiálů. Kdo tvrdí, že umí anglicky kecá. Pouze se dorozumí, anglicky opravdu umět, je mít nějaké certifikáty a zkoušky mezinárodní či státní a mluvit plynule každý den. i tak stále budete objevovat další a další chyby. Proto nelze jednoznačně odpovědět na Vaši otázku, každému vyhovuje něco jiného. Ideální je mít od všeho trochu.

Hlada

Pokud má člověk motivaci, tak je asi jedno, jakou metodu zvolí. Mně osobně víc vyhovuje interaktivní program, který kontroluje výslovnost přes záznam z mikrofonu. Protože ale nemám žádnou motivaci, tak jsem se dostal stejně daleko, jako v živém kurzu s učitelem. Anglicky umím tak akorát koukat. Na občasné pochopení nějakého manuálu toho víc nepotřebuju.