TEREZA.B

Co se vyvinulo dřív, hmyz nebo rostliny?

Nejlepší odpověď
badisko

rostliny

Rostliny (v širším slova smyslu) vznikly již velmi raně v historii Země a nejprve byly představovány jednobuněčnými zelenými řasami. První vyšší rostliny vznikly zřejmě z řas parožnatek a zde také jsou kořeny suchozemských rostlin.[2] Zřejmě k prvním suchozemským, cévnatým rostlinám patří rostlina Cooksonia.[3] U těchto rostlin také docházelo k adaptacím na suchozemské podmínky, jako jsou vodivá pletiva, epidermis s kutikulou a průduchy a podobně.

Nejstarší cévnaté rostliny byly zřejmě tvořeny tzv. telomy, což jsou vidličnatě větvené orgány s jednoduchým cévním svazkem. Podle telomové teorie vznikly právě z telomů složitější rostlinné orgány, například planací vznikly některé ploché orgány (listy), zatímco jiné struktury mohly vzniknout převršením, zakřivováním, redukcí a podobně.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­natomie_rostlin

Doplňuji:
Prave zelene rasy …pomoci fotosyntezy…dostaly do nasi atmosfery kyslik …tenkrat vsak nepbyly na zemi ale v oceanech …precti si neco o fotosynteze zde … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­tosynt%C3%A9za a jak vime tak hmyz dycha co ?..ano hlinik se odstehoval do Humpolce …