Kelt

Co se vlastně stalo? Dovedete to vysvětlit?

Včera jsem měl noční směnu, přišel jsem domů až ráno v 6 hodin. Když jsem se vzbudil, říkala mi manželka, že máme doma ducha. Doma byla jen manželka a dcera se svým synem (5 let) Všichni údajně spali, a když šla manželka v noci ve 3 hodiny na WC, byla puštěna televize. Dcera pracuje na PC, manželka vypnula televizi ve 20:30. Televize je v pohotovnostním stavu a zapíná se dálkovým ovladačem, který byl na skříni.Mám televizor typu Gogen. Nikdy se nic podobného nestalo. Přece nebudu věřit na duchy? Jak mi to vysvětlíte? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Stačilo, aby soused zapnul ovladač. Vysvětlení by se našla celá řada.

Kepler

Sousedův ovladač to určitě nebyl, IR signál nemá šanci proniknout přes zeď. Pokud máš „chytrou“ TV nějaké vysvětlení je diskutováno zde: http://forum.av­mania.e15.cz/vi­ewtopic.php?f=1703&­t=1279954

mosoj

TV byla naprogramována na spuštění v tuto hodinu. Naprogramování může nevědomky proběhnout v okamžiku vypínání TV, kdy se zmáčkne jistá kombinace tlačítek. Stejně jako na klávesnici u počítače.
TV zaregistrovala silný zdroj IR skrz okno. Na př. od vrtulníku, letadla atp. Osobně se toto mně stalo. Byl jsem přítomen v místnosti kde byla umístěna TV a okolo létal vrtulník. TV se zapnula.

Mp2

Přesné jak píše mosoj.. Stačí e prekliknout při přepinani a nastavit si, aby se televize přepnula na dany program v určitý čas.. Pokud bude vypnuta, klidne se zapne, aby se na nej přepis..

K té duchařině..
Pracuji ve firme, která má tradici od roku 1850.. V areálu zde zemřelo asi 30 lidí…
V místnosti, kde jsem si udělal kancelář se zastřelili bývalí majitelé. Je to jediná funkční kancelář v křídle třipatrove budovy. Jde z toho až mráz..
Často tam bývám třeba od 2 ráno úplně sám.

***Přijíždím k firmě. Nikdo nikde… Všude tma…
Najednou se rozsvítí svétlo přesně v patře nad mou kanceláří.
Odemykám dveře, zhasnou se světla v chodbě a já musím v absolutní tmé lovit telefon, abych si posvitil.

Dnes brzo ve 4 ráno jdu k hale… A rozsvítí se světlo na záchodech.. Je tam prostě obyčejný vypínač. Nikdo tam nebyl.
Potom se venku rozsvítilo osvětleni parkovišté. Když jsem parkoval, nechtelo se zapnout..

:) ja už jsem zmsi zvykl