dudu

Co se vám vybaví po přečtení informace?

Žere jako zjednaný!
Doplňuji:
Nejblíže pravdě je paní Annas. S tímto poněkud pejorativním výrazem se bylo možno setkat u pracovníků, kteří byli kdysi najímáni na denní dohodu především v zemědělství a to dílem za mzdu a stravu. Po poctivě odvedené práci se tito lidičkové pochopitelně snažili maximálně nasytit. Bylo to poněkud smutné, ale ze života.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Dá se brát jako nadsázka ve významu „zobe“. Platilo ve vyšší společnosti pro ochutnávače jídel, kteří byli najati, aby zjistili, zda jídlo, které dostane na stůl jejich pán či dokonce panovník, neobsahuje jed.
  2. U nás na Hané se říká, že žere jako Prajz, tedy je nenasytný. Toto lidové rčení je památkou na nenasytnost a nestřídmost pruských vojsk v 18. st.

Další odpovědi
Drap

Zkrátka – žere jako kyselina

hanulka11

Neví kdy má dost.A sežere na co přijde

Deli

Že by mohl dělat reklamu na jídlo 🙂